LAJMI I FUNDIT:

Mjegulla vështirëson trafikun ajror, anulohen disa fluturime në Aeroportin e Shkupit

Mjegulla vështirëson trafikun ajror, anulohen disa fluturime në Aeroportin e Shkupit

Reklama

Mjegulla në Shkup ka vështirësuar qarkullimin ajror dhe rrugor. Disa nga fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit janë anuluar ndërsa disa të tjera janë prolonguar. Për shkak të mjegullës, dukshmëria ka rënë edhe në disa rrugë në të gjithë vendin.

Sipas informacioneve në faqen e Aeroportit Ndërkombëtar, fluturimet nga Bremeni dhe Dortmundi janë anuluar, ndërsa fluturimi nga Stambolli është shtyrë. Në Aeroportin e Shkupit ka aterruar vetëm një avion nga Vjena. Nisja për në Stamboll u vonua për rreth katër orë, ndërsa nisja e fluturimit për në Londër rreth 50 minuta.

Në sferën e komunikacionit rrugor, Lidhja Auto Moto e Maqedonisë njoftoi mëngjesin e sotëm se ka ulje të dukshmërisë në disa rrugë në vend. Në akset rrugore Tetovë – Grupçin dhe Koçan – Vinicë – Kamenicë e Maqedonisë ka dukshmëri të reduktuar deri në 40 m, ndërsa në rrugët Manastir – Prilep, Shkup – Kumanuvë, Shkup – Veles, Veles – Katllanovë, dhe Koçan-Shtip, dukshmëri është reduktuar nga 50 m deri në 100 m.


Në trend Lajme

Më shumë
Kurti: Kam ofruar dalje të qëndrueshme dhe të sigurt nga kriza në veri

Kurti: Kam ofruar dalje të qëndrueshme dhe të sigurt nga kriza në veri

Lajme
Nga masat e ashpra për Kosovën te shpallja “non grata” për Kurtin dhe Sveçlën, Euronews Albania publikon pikat e sanksioneve të mundshme

Nga masat e ashpra për Kosovën te shpallja “non grata” për Kurtin dhe Sveçlën, Euronews Albania publikon pikat e sanksioneve të mundshme

Lajme
Mbi 31 mijë lindje brenda dhe jashtë Kosovës gjatë vitit të kaluar - këta janë emrat më të përdorur

Mbi 31 mijë lindje brenda dhe jashtë Kosovës gjatë vitit të kaluar - këta janë emrat më të përdorur

Sociale
Mustafa: Në vitin 2020 prishëm koalicionin me VV-në për të evituar konfrontimin me ShBA-të, vepruam mirë por e paguam shtrenjtë

Mustafa: Në vitin 2020 prishëm koalicionin me VV-në për të evituar konfrontimin me ShBA-të, vepruam mirë por e paguam shtrenjtë

Lajme
Haradinaj: Kemi votat e mjaftueshme për inicimin e mocionit për rrëzimin e Qeverisë

Haradinaj: Kemi votat e mjaftueshme për inicimin e mocionit për rrëzimin e Qeverisë

Lajme
Abdixhiku pret në takim ambasadorin Abbott: Përplasja e Kosovës me aleatët është devijim strategjik me pasoja

Abdixhiku pret në takim ambasadorin Abbott: Përplasja e Kosovës me aleatët është devijim strategjik me pasoja

Lajme
Kalo në kategori