Askush nuk e ka pritur, mirëpo Katari ia ka dalë t’i shënojë Shqipërisë që në minutën e parë.

Edhe pse Shqipëria konsiderohet favorit në këtë sfidë, kombëtarja pjesëmarrëse në ‘Euro 2016’ është në disavantazh prej një goli.

Abdulkarim Hassan Fadlalla i befasoi të pranishmit në stadium duke realizuar.

Goli erdhi pas një ndërprerjeje që u pasua me gjuajtje të lirë dhe nga harkimi i Tabatas u ndëshkuan kuqezinjtë.

Shqipëria në disavantash pas 59 sekondash.

Posted by Telegrafi Sport on Sonntag, 29. Mai 2016