LAJMI I FUNDIT:

Ilir Latifi mposht rusin Oleinik në UFC me vendim unanim

Ilir Latifi mposht rusin Oleinik në UFC me vendim unanim

Ilir Laitif ka arritur fitore të madhe në kategorinë e rëndë në UFC.

Reklama

Ylli shqiptar ka mposhtur rusin Aleksei Oleinik pas tre raundeve në Las Vegas.

Ka qenë një dominim i Latifit dhe me plot meritë në fund fitoi me vendim unanim.

Latifi triumfoi ndaj rusit i cili ka një përvojë të gjatë në artet marciale, pasi ka fituar 60 meçe, ka humbur 17 dhe ka barazuar vetëm në një.

Në anën tjetër për Latifin kjo ishte fitorja e 17-të, ka tetë disfata dhe një barazim. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Sport vendor
Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Ligue 1
Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

La Liga
Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Ndërkombëtare
Kalo në kategori