0Shares

Shikoni këtë video dhe vetë përgatitni këtë ushqim fenomenal.

Do t’ju lëshojë goja lëng vetëm duke e shikuar këtë xhirim, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

▪ djathë (i bërë nga përzierja e qumështit të dhisë dhe të deles)
▪ 2 lugë të vogla krip
▪ 1 lugë të vogla piper të zi
▪ ½ e filxhanit vaj ulliri
▪ domate qershi (domate kokërr vogla)
▪ 2 fileta mishi pule

Përgatitja:

Lërini disa orë që të marinohen, pastaj shtoni borzilokun freskët dhe piqni 10 minuta në furrë në 175 gradë celsius. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)