LAJMI I FUNDIT:

Mira Murati nga OpenAI, folëse në edicionin jubilar të DOKU.TECH – më 27 dhe 28 maj në Pallatin e Rinisë

Mira Murati nga OpenAI, folëse në edicionin jubilar të DOKU.TECH – më 27 dhe 28 maj në Pallatin e Rinisë

Shefja e teknologjisë në Kompaninë OpenAi, që zhvilloi programin tashmë të popullarizuar ChatGPT, Mira Murati, përmes një video-mesazhi ka ftuar të gjithë që të marrin pjesë në edicionin jubile të konferencës së teknologjisë, DOKU.TECH.

DOKU.TECH, i cili organizohet nga IPKO Foundation, edicionin jubile e sjell në Pallatin e Rinisë, me datat 27 dhe 28 Maj, nën temën “Ta Sjellim të Ardhmen më Afër, së Bashku”.

Gjatë konferencës, Mira Murati do ta adresojë fjalimin e saj online, në të cilin do të flasë për misionin e OpenAi dhe planet e së ardhmes.


OpenAi do të përfaqësohet fizikisht në DOKU.TECH nga Pamela Mishkin, anëtare e Stafit Teknik në OpenAI, me fokus në aspektet e politikave të modelit të gjuhës LLM.

Ajo është përfshirë në vlerësimin e ndikimeve socio-ekonomike të LLM-ve dhe planifikimin e vendosjes së modeleve multimodale.

Për të shënuar përmbylljen e dekadës së parë, DOKU.TECH ka përgatitur një program special, i cili do publikohet shumë shpejt.

DOKU.TECH është i hapur për të gjithë, ndërsa pjesëmarrja është falas. E tëra që duhet të bëni është regjistrimi në këtë vegzë.

Gjatë nëntë edicioneve të kaluara, DOKU.TECH ka shënuar suksese të mëdha, duke sjellë në Kosovë disa prej emrave më të njohur botërisht në fushën e teknologjisë dhe inovacionit. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Meta heq kufizimet nga llogaritë e Trumpit në Facebook dhe Instagram

Meta heq kufizimet nga llogaritë e Trumpit në Facebook dhe Instagram

Teknologji
Është zbuluar një lloj i ri sulmit - synon objektiva të zgjedhura me kujdes

Është zbuluar një lloj i ri sulmit - synon objektiva të zgjedhura me kujdes

Teknologji
Telekomi i Kosovës nis zëvendësimin e BTS-ve me teknologjinë e fundit 5G

Telekomi i Kosovës nis zëvendësimin e BTS-ve me teknologjinë e fundit 5G

Teknologji
Musk thotë se iu ofrua një 'marrëveshje sekrete' për të censuruar fjalën e lirë në X, reagon ashpër Komisioni Evropian: Shihemi në gjykatë

Musk thotë se iu ofrua një 'marrëveshje sekrete' për të censuruar fjalën e lirë në X, reagon ashpër Komisioni Evropian: Shihemi në gjykatë

Teknologji
Qeveria e Giorgia Melonit njofton se Italia do të ndalojë telefonat inteligjentë në shkolla

Qeveria e Giorgia Melonit njofton se Italia do të ndalojë telefonat inteligjentë në shkolla

Teknologji
Nis misioni më i fundit Falcon 9 Starlink i SpaceX

Nis misioni më i fundit Falcon 9 Starlink i SpaceX

Teknologji
Kalo në kategori