LAJMI I FUNDIT:

Miocic është kampioni i ri i botës në UFC, mposht me nokaut ikonën Cormier

Miocic është kampioni i ri i botës në UFC, mposht me nokaut ikonën Cormier

Stipe Miocic është kampioni i ri i botës në UFC për pesha të rënda.

Reklama

Sportisti kroat ka arritur që në finalen e madhe ta mposhtë me nokaut ish-kampionin e botës Daniel Cormier.

36-vjeçari e nokautoi Cormierin në raundin e katërt, edhe pse amerikani në dy raundet e para ishte bindshëm më i mirë.

Ishte raundi i katërt kur kroati Miocic filloi të grushtonte pa ndalë Cormierin që në fund nuk arriti të mbahej dhe ra për ta humbur titullin.

Nate Diaz rikthehet pas tri viteve dhe mposht ish-kampionin Anthony Pettis në UFC 241
Lexo po ashtu Nate Diaz rikthehet pas tri viteve dhe mposht ish-kampionin Anthony Pettis në UFC 241

Për Miocic kjo ishte fitorja e 19 në karrierën e tij derisa ka edhe tri humbje.

Pikërisht një vit më parë, Cormier e mposhti kroatin për t’ia rrëmbyer titullin e kampionit, ndërsa kjo e sotmja ishte një hakmarrje nga Miocic që tani e tutje është kampion bote në peshat e rënda. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Serie A
Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

La Liga
Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Ligat tjera
Liverpooli nuk ia rinovon kontratën Thiago Alcantaras, spanjolli mund të shitet këtë verë

Liverpooli nuk ia rinovon kontratën Thiago Alcantaras, spanjolli mund të shitet këtë verë

Premier League
Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

La Liga
Tifozët e Milanit bënë që Ibrahimovic mos t'i ndalë lotët

Tifozët e Milanit bënë që Ibrahimovic mos t'i ndalë lotët

Serie A
Kalo në kategori