LAJMI I FUNDIT:

Ministri Mehaj takon kryetarin e Podujevës, flasin për thellimin e bashkëpunimit ndër-institucional

Ministri Mehaj takon kryetarin e Podujevës, flasin për thellimin e bashkëpunimit ndër-institucional

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka takuar sot kryetarin e Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ndërsa kanë diskutuar mënyra dhe forma të përafrimit dhe thellimit ndër-institucional mes Ministrisë së Mbrojtjes dhe Komunës së Podujevës, me qëllim të realizimit të projekteve me interes të përgjithshëm.

Kryetari Bulliqi i ka parashtruar ministrit Mehaj disa prej kërkesave të banorëve të Podujevës, si trajtimin e disa rrugëve me zhavor në zonat malore dhe kufitare në Komunën e Podujevës, në të cilat Ministria e Mbrojtjes mund të ndihmojë përmes teknologjisë së saj në hapjen dhe trajtimin e tyre.


Minstri Mehaj shprehu gatishmërinë e plotë që ndihma nga ana e kësaj Ministrie nuk do të mungojë dhe FSK do të qëndrojë pranë qytetarëve me të gjitha kapacitetet e saj. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Analisti Arjan Curri: Prokuroria e Kosovës po dyshon se Naimi ka qenë në një lidhje jashtëmartesore me një burrë

Analisti Arjan Curri: Prokuroria e Kosovës po dyshon se Naimi ka qenë në një lidhje jashtëmartesore me një burrë

Lajme
Avokatja nga Suedia: Nëse nuk do të zbulohej vrasja e Liridonës, bashkëshorti i saj Naimi, do të përfitonte 850 mijë euro nga sigurimi

Avokatja nga Suedia: Nëse nuk do të zbulohej vrasja e Liridonës, bashkëshorti i saj Naimi, do të përfitonte 850 mijë euro nga sigurimi

Lajme
Motivet e vrasjes së Liridonës, këshilltarja e Albulena Haxhiut përplaset me ish-hetuesin

Motivet e vrasjes së Liridonës, këshilltarja e Albulena Haxhiut përplaset me ish-hetuesin

Lajme
Berisha: Nuk ishte plani i vetëm i Naimit, ishte menduar edhe një inskenim me veturë

Berisha: Nuk ishte plani i vetëm i Naimit, ishte menduar edhe një inskenim me veturë

Lajme
Babai i Naim Murselit: Nuk më pranuan në rivarrimin e Liridonës, më thanë “miqësia jonë ka përfunduar”

Babai i Naim Murselit: Nuk më pranuan në rivarrimin e Liridonës, më thanë “miqësia jonë ka përfunduar”

Lajme
Rama publikon pamje nga bulevardit “Xhorxh Bush”: Magjia e festave erdhi

Rama publikon pamje nga bulevardit “Xhorxh Bush”: Magjia e festave erdhi

Komunat
Kalo në kategori