LAJMI I FUNDIT:

Komuna e Podujevës

280 Artikuj

Podujeva bëhet me objekt të Poliklinikës Specialistike, Bulliqi: Qytetarët së shpejti nuk do të jenë më të detyruar të udhëtojnë në Prishtinë

Podujeva bëhet me objekt të Poliklinikës Specialistike, Bulliqi: Qytetarët së shpejti nuk do të jenë më të detyruar të udhëtojnë në Prishtinë

Shëndetësi
Shtyhet ceremonia e vënies së gur-themelit të shkollës Ekonomike në Podujevë, Gjykata Komerciale pezulloi punën

Shtyhet ceremonia e vënies së gur-themelit të shkollës Ekonomike në Podujevë, Gjykata Komerciale pezulloi punën

Komunat
Bulliqi pritet në veri nga Hetemi, vizituan pikat kufitare, liqenin e Ujmanit dhe Banjskën

Bulliqi pritet në veri nga Hetemi, vizituan pikat kufitare, liqenin e Ujmanit dhe Banjskën

Komunat
Bulliqi dënon sulmin ndaj dy infermierëve në QKMF: Keqbërësi ta marrë dënimin meritor

Bulliqi dënon sulmin ndaj dy infermierëve në QKMF: Keqbërësi ta marrë dënimin meritor

Kosovë
Nëna llapjane lindi katërnjak, kryetari Bulliqi premton mbështetje financiare për familjen dhe asistente për kujdes ndaj fëmijëve

Nëna llapjane lindi katërnjak, kryetari Bulliqi premton mbështetje financiare për familjen dhe asistente për kujdes ndaj fëmijëve

Sociale
Bulliqi merr vendim, ndalohet përdorimi i telefonit gjatë procesit mësimor në shkollat e komunës së Podujevës

Bulliqi merr vendim, ndalohet përdorimi i telefonit gjatë procesit mësimor në shkollat e komunës së Podujevës

Podujeva
Akulli mbulon rrugët e Podujevës, Komuna pa kompani të pastrimit

Akulli mbulon rrugët e Podujevës, Komuna pa kompani të pastrimit

Komunat
Komuna e Podujevës lëshon WiFi falas në sheshi qytetit, deri pas festave të fundvitit

Komuna e Podujevës lëshon WiFi falas në sheshi qytetit, deri pas festave të fundvitit

Komunat
Rama nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me pesë komuna

Rama nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me pesë komuna

Komunat
Zjarr i madh në Shajkoc të Podujevës – reagojnë zjarrëfikësit

Zjarr i madh në Shajkoc të Podujevës – reagojnë zjarrëfikësit

Kosovë
Ndryshon orari i reduktimeve të ujit të pijshëm në qytetin e Podujevës

Ndryshon orari i reduktimeve të ujit të pijshëm në qytetin e Podujevës

Të Tjera
Inspektorët kontrollojnë libraritë në Podujevë, Bulliqi: Po parandalohet abuzimi që mund të shkaktohet nga ngritja e çmimit të librave

Inspektorët kontrollojnë libraritë në Podujevë, Bulliqi: Po parandalohet abuzimi që mund të shkaktohet nga ngritja e çmimit të librave

Komunat
LVV-së i mungojnë votat, në Podujevë mund të ketë zgjedhje të reja për asamble

LVV-së i mungojnë votat, në Podujevë mund të ketë zgjedhje të reja për asamble

Komunat
Nga e diela, Podujeva do të përballet me reduktime të ujit të pijshëm

Nga e diela, Podujeva do të përballet me reduktime të ujit të pijshëm

Komunat
Vendoset gurthemeli i Qendrës Multifunksionale në Podujevë

Vendoset gurthemeli i Qendrës Multifunksionale në Podujevë

Kosovë
Qytetarët e Podujevës e Klinës ende s`i kanë marrë paratë për dëmet e shkaktuara nga vërshimet

Qytetarët e Podujevës e Klinës ende s`i kanë marrë paratë për dëmet e shkaktuara nga vërshimet

Komunat
Pas Gjilanit, PDK-ja prish koalicionin me LVV-në edhe në Podujevë

Pas Gjilanit, PDK-ja prish koalicionin me LVV-në edhe në Podujevë

Komunat
Vazhdon aksioni për rrënimin e vilave pa leje në Batllavë

Vazhdon aksioni për rrënimin e vilave pa leje në Batllavë

Kosovë
Mbi shtatë vite zvarritje, nisin punimet në magjistralen Prishtinë-Podujevë

Mbi shtatë vite zvarritje, nisin punimet në magjistralen Prishtinë-Podujevë

Të Tjera
Ankesa për mungesë të ujit të pijshëm në Podujevë, KRU ‘Prishtina’ thotë se keqpërdorimet në këtë komunë kanë arritur kulmin

Ankesa për mungesë të ujit të pijshëm në Podujevë, KRU ‘Prishtina’ thotë se keqpërdorimet në këtë komunë kanë arritur kulmin

Kosovë
Drejtori i Arsimit në Podujevë reagon pas sulmit të nxënësve nga qeni

Drejtori i Arsimit në Podujevë reagon pas sulmit të nxënësve nga qeni

Kosovë
Bulliqi thotë se tre nga të arrestuarit në Merdar janë nga Podujeva

Bulliqi thotë se tre nga të arrestuarit në Merdar janë nga Podujeva

Kosovë
Vdes gruaja që ishte aksidentuar tri ditë më parë në Gërdoc të Podujevës

Vdes gruaja që ishte aksidentuar tri ditë më parë në Gërdoc të Podujevës

Kronika e Zezë