LAJMI I FUNDIT:

Milloshoski: Ka deputetë të pakënaqur të pushtetit që janë për zgjedhje të parakohshme

Milloshoski: Ka deputetë të pakënaqur të pushtetit që janë për zgjedhje të parakohshme

“Në Kuvend ka komunikim mes të gjitha partive politike, ajo që kemi vërejtur në Kuvend është se deputetë të caktuar që i takojnë koalicionit qeverisës tashmë po japin sinjale se janë të pakënaqur me mënyrën se si qeveriset Maqedonia, veçanërisht nga pushteti ekzekutiv dhe sinjalet që na dërgohen neve si parti më e madhe opozitare, disa struktura brenda LSDM-së dhe BDI-së po mendojnë për zgjedhje të mundshme të parakohshme si opsion për ta testuar legjitimitetin e qytetarëve”, tha deputeti dhe anëtari i OBRM-PDUKM-së, Antonio Milloshoski për “Sitel”.

Reklama

Milloshoski theksoi se disa deputetë të LSDM-së tashmë janë nën presion nga pushteti ekzekutiv.

“Disa deputetë të pakënaqur të LSDM-së, të cilët zgjedhjet e parakohshme i shohin si opsion, tashmë po marrin thirrje nga figura më me ndikim në pushtetin ekzekutiv për të rishqyrtuar mendimin e tyre, gjegjësisht janë nën presion të lehtë për të ndryshuar mendimin e tyre për zgjedhjet e parakohshme parlamentare”, theksoi Milloshoski.

Ai ka theksuar se nuk përjashtohet iniciativa për interpelancë të qeverisë.

“Është në lojë opsioni i iniciativës së mosbesimit ndaj qeverisë, si mjet demokratik ku mund të kanalizohet kjo pakënaqësi e qytetarëve dhe e një numri më të madh të deputetëve”, thotë Milloshoski./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Musliu-Shoshi publikon disa kërcënime: Më erdhën si rezultat i deformimit të qëllimshëm nga Gërvalla

Musliu-Shoshi publikon disa kërcënime: Më erdhën si rezultat i deformimit të qëllimshëm nga Gërvalla

Lajme
Veprimtari Berisha: Turp që askush nuk iu gjet afër Rugovës kur u mor peng nga Millosheviqi

Veprimtari Berisha: Turp që askush nuk iu gjet afër Rugovës kur u mor peng nga Millosheviqi

Lajme
Chollet inkurajon Vuçiqin që të ndihmojë në qetësimin e situatës në veri

Chollet inkurajon Vuçiqin që të ndihmojë në qetësimin e situatës në veri

Lajme
Arrestohet 32-vjeçari në Fushë Kosovë, keqpërdori besimin brenda kompanisë dhe përvetësoi një shumë parash

Arrestohet 32-vjeçari në Fushë Kosovë, keqpërdori besimin brenda kompanisë dhe përvetësoi një shumë parash

Kronika e Zezë
Analistët për situatën në veri: Presioni ndërkombëtar është për formimin e Asociacionit

Analistët për situatën në veri: Presioni ndërkombëtar është për formimin e Asociacionit

Donjeta Zeqiraj
Kurti: Janë identifikuar edhe 28 pjesëmarrës në protestat e dhunshme në veri

Kurti: Janë identifikuar edhe 28 pjesëmarrës në protestat e dhunshme në veri

Lajme
Kalo në kategori