Milani thuhet se do të takohet me agjentin e Hakan Calhanoglu, të sigurt për arritjen e një marrëveshje të re.

Rossonerët vazhdojnë të punojnë për rinovimin e mesfushorit turk, pasi kontrata e tij aktuale skadon në qershor të këtij viti.

Calciomercato.com raporton se drejtorët e Diavolo Paolo Maldini dhe Frederic Massara do të takohen sot me agjentin Gordon Stipic.

Takimi i tretë brenda disa muajve është vendosur të zhvillohet dhe aty pretendohet se besimi për arritjen e një marrëveshjeje është rritur në Milanello.

Pala nga Milani vazhdojnë të ofrojnë katër milionë euro në sezon, ndërsa kërkesa e mëparshme prej 5.5 milionë mund të ulet në 5 milionë dhe të arrihet me përfshirjen e bonuseve në kontratën e re.

Calhanoglu ka kontribuar me një gol dhe nëntë asistime në 20 ndeshje të Serie A këtë sezon dhe 27-vjeçari është vendosur si një anëtar kryesor në skuadrën e Stefano Pioli në San Siro.

Ai arriti nga Bayer Leverkusen në korrik 2017 për një raportuar prej 23.3 milionë euro dhe mesfushori sulmues që atëherë ka luajtur 157 ndeshje me Rossonerët. /Telegrafi/