Milani nuk e lëshon kreun – merr fitore komode ndaj Veronas

Milani ka fituar me shumë spektakël ndaj Hellas Veronës në kuadër të javës së 36-të në Serie A me rezultat 3-1.

Rossonerët ia dolën të shënonin të parët në këtë takim, por goli i Sandro Tonalit në minutën e 16-të u anulua nga VAR-i për pozitë jashtë loje.

Kështu, për 1-0, Verona ishte e para që e tundi rrjetën, pasi Davide Faraoni pranoi një asistim pre Lazovic, duke kaluar në epërsi.

Por, derisa po përfundonte pjesa e parë, Tonali (45+3) nuk u zhgënjye kësaj here dhe i barazoi shifrat në 1-1, me asistimin e Rafael Leaos.

Me të filluar pjesa e dytë, Rososnerët ia dolën t’i përmbysin shifrat në 2-1, duke sinjalizuar se kishin shkuar për të fituar.

Ishte minuta e 50-të e takimit, kur Tonali shënoi edhe golin e dytë të tij personal dhe të dytin për skuadrën e tij, me Leaon që ishte sërish asistues.

Deri në fund, Milani nuk u dorëzuar dhe shënoi edhe të tretin, tani me anë të Alessandro Florenzit (87′), me Junior Messias që ishte asistuesi.

Pas javës së 36-të, Milani ka 80 pikë, dy më shumë se rivali lokal Interi, ndërsa në xhiron e 37-të do të ketë punë me Atalantan. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

John Terry zbulon historinë e patreguar se si ai udhëhoqi kryengritjen te Chelsea ndaj një trajneri

Klopp e donte lojtarin që sot luan për Liverpoolin, por bordi kërkonte një tjetër - si nisi mosmarrëveshja mes tyre

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më

Arsenali mendon ofertat për Guimaraes dhe Luiz – kjo pasi alternativa kryesore e tyre pëlqen Barcelonën dhe Bayern Munichun

Driblim që ta kujton

Driblim që ta kujton "Fenomenin" - Mbappe turpëroi lojtarin kundërshtar

“Nuk ishte gabim i Araujos, ishte meritë e imja” – Barcola kthehet të flas për momentin vendimtar në ndeshjen Barcelona-PSG