LAJMI I FUNDIT:

Milani merr një pikë në frymën e fundit ndaj Spalit

Milani merr një pikë në frymën e fundit ndaj Spalit
Spal vs Milan (Foto: Chris Ricco/Getty Images/Guliver)

Milani ka barazuar në fund në udhëtim te Spali me rezultat 2-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 29-të të Serie A.

Reklama

Rossonerët kanë humbur mundësinë ideale për t’u ngjitur në tabelë pasi nuk kanë arritur më shumë se një barazim ndaj Spalit.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë më të mirë të Milanit dhe raste të krijuara, por golat u shënuan nga vendasit.

Spali kaloi në epërsi 1-0 me anë të Mattia Valoti (13’), ndërsa Sergio Floccari shënoi një supergol në minutën e 30-të për 2-0.

Milani arriti ta ngushtojë epërsinë në minutën e 37-të me anë të Hakan Calhanoglu, por goli u anulua si i parregullt, ndërsa nga minuta e 43-të Spali mbeti pa një lojtar pas përjashtimit me të kuq të Marco D’Alessandro.

Në pjesën e dytë, Milani ishte superior shkaku edhe i epërsisë së një lojtari dhe pas shumë përpjekjeve arritën ta shënojnë dy gola dhe ta marrin një pikë.

Goli i parë në këtë pjesë erdhi në minutën e 79-të me anë të Rafael Leao, i cili shënoi për 2-1, ndërsa Francesco Vicari (90+) shënoi autogol dhe vulosi rezultatin përfundimtar 2-2.

Pas këtij barazimi, Milani mbetet në vendin e shtatë me 43 pikë, ndërsa Spali në vendin e 19-të me 19 pikë.

Në ndeshjen e radhës, Rossonerët udhëtojnë te Lazio, ndërsa Spali udhëton te Sampdoria. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Kalo në kategori