LAJMI I FUNDIT:

Milan 1-2 Genoa, nota e Behramit dhe të tjerëve

Milan 1-2 Genoa, nota e Behramit dhe të tjerëve
Milan - Genoa (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

Milani është mposhtur në shtëpi nga Genoa me rezultat 1-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 26-të në Serie A.

Rossonerët janë befasuar në San Siro duke u mposhtur nga Genoa në stadiumin e zbrazur shkaku i përhapjes së madhe të coronavirusit në Itali.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Zlatan Ibrahimovic (77’) për vendasit dhe Goran Pandev (7’) dhe Francesco Cassata (41’) për mysafirët.

Milani mposhtet në San Siro nga Genoa
Lexo po ashtu Milani mposhtet në San Siro nga Genoa

Lojtarët më të vlerësuar të kësaj ndeshje ishin dyshja e Genoas, Antonio Sanabria dhe Davide Biraschi që u notuan me 7.8.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për portierin e Milanit, Asmir Begovic, i cili u notua me 5.7.

Në këtë ndeshje për 63 minuta luajti edhe mesfushori shqiptar, Valon Behrami që pati një paraqitje të mirë duke u vlerësuar me notë 7.0.

Milan:

Genoa:

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Përfaqësueset
Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Kalo në kategori