Milan 1-0 Empoli: Notat e Bajramit, Asllanit dhe të tjerëve

Milani ka fituar me rezultat minimal 1-0 në shtëpi ndaj Empolit në ndeshjen e vlefshme për javën e 29-të në Serie A.

Rossonerët kanë vazhduar me fitore në kampionat, duke triumfuar ndaj Empolit dhe duke rritur epërsinë me ndjekësit në pozitën e parë.

Goli i vetëm në këtë fitore për ekipin e Stefano Piolit e shënoi mbrojtësi Pierre Kalulu nga distanca në minutën e 19-të.

Milani fiton me vështirësi ndaj Empolit, por rrit diferencën me ndjekësit
Lexo po ashtu Milani fiton me vështirësi ndaj Empolit, por rrit diferencën me ndjekësit

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht shënuesi i vetëm i ndeshjes, Kalulu, i cili u notua me 8.3.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për mesfushorin e Empolit, Szymon Zurkowski që u vlerësua me notë 6.0.

Për 90 minuta në këtë ndeshje luajti mesfushori Kristjan Asllani që u notua me 6.7, ndërsa Nedim Bajrami u notua me 6.3 për 71 minuta sa luajti.

Notat e lojtarëve

/Telegrafi/

E zbulon njëri nga investitorët arsyen e vërtetë se përse Barcelona e la Messin të largohej drejt PSG-së

Ndoshta penalltia më e keqe e ekzekutuar në histori të futbollit - ylli i Osasunas, fytyra tragjike ndaj Valencias

Situatë e shëmtuar te Chelsea, lojtarët kapen mes vete për një penallti

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Ku janë ata tani? Dhjetë blerjet e para të Pep Guardiolës si trajner i Manchester City

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë