LAJMI I FUNDIT:

Michael Jordan humbi 500 milionë dollarë të mundshëm në tre sekonda të draftit të NBA – ylli i ri francez do të shkojë te Spurs

Michael Jordan humbi 500 milionë dollarë të mundshëm në tre sekonda të draftit të NBA – ylli i ri francez do të shkojë te Spurs

Pronari i Charlotte Hornets, Michael Jordan humbi 500 milionë dollarë në vetëm tre sekonda pasi klubi i tij nuk mori basketbollistin francez Victor Wembanyam në draftin e NBA.

Reklama

Domethënë, San Antonio Spurs fitoi lotarinë e sivjetme të NBA-së dhe kështu fitoi të drejtën për të bërë zgjedhjen e parë, e cila sigurisht do të jetë një qendër e mrekullueshme 220 centimetra e gjatë, i shkëlqyer nën kosh, por edhe jashtëzakonisht kreativ.

Charlotte Hornets ishte një nga dy skuadrat me një shans për të nënshkruar me perspektivën e madhe franceze, por nuk rezultuan fitues.

Fatkeqësisht për Jordanin, siç ka ndodhur që nga blerja e ekipit në vitin 2010, fati nuk ishte në anën e Hornets. Dështimi për të marr Wembanyan jo vetëm që uli me siguri aftësinë e tyre për të forcuar ekipin, por edhe vlerën e tyre neto.

Siç shkruan ESPN, çdo skuadër që do të nënshkruante kontratë me të riun francez do ta rriste menjëherë vlerën e klubit për 497 milionë dollarë.

Kështu që Hornets duhej të kënaqeshin me zgjedhjen e dytë, që ndoshta do të jetë Scoot Henderson.

Meqë ra fjala, Wembanyama është lojtar i Metropolitan, koshashënuesi më i mirë (21.8 pikë), kërcime (10.3) dhe bllokada (3.0) i ligës franceze dhe u prezantua në Amerikë me lojëra të shkëlqyera në Las Vegas. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Huliganët nga Greqia dhe Mali i Zi vajtojnë vdekjen e serbëve në Banjskë, mesazhe politike kundër Kosovës

Huliganët nga Greqia dhe Mali i Zi vajtojnë vdekjen e serbëve në Banjskë, mesazhe politike kundër Kosovës

Ligat tjera
Girona befasia e sezonit në La Liga, lider duke lënë mbrapa emra të mëdhenj

Girona befasia e sezonit në La Liga, lider duke lënë mbrapa emra të mëdhenj

La Liga
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Nedim Bajrami përkujdeset që t’i jap fund serisë pozitive të Interit në Serie A

Nedim Bajrami përkujdeset që t’i jap fund serisë pozitive të Interit në Serie A

Serie A
Romano flet për lajmin që i ndryshoi jetën: Vetëm Salihamidzic, Kahn dhe unë e dinim këtë

Romano flet për lajmin që i ndryshoi jetën: Vetëm Salihamidzic, Kahn dhe unë e dinim këtë

Bundesliga
Nedim Bajrami shënon gol të bukur kundër Interit

Nedim Bajrami shënon gol të bukur kundër Interit

Serie A
Kalo në kategori