Barcelona ka kaluar në epërsi ndaj Deportivo Alavesit me rezultat 1-0.

Më në fund erdhi dhe goli i parë në Camp Nou për sezonin 2018/19 në La Liga dhe 6000 në histori të klubit, autori i gjithë kësaj ishte uniku Lionel Messi.

Argjentinasi shënoi mjeshtërisht nga gjuajta e lirë në minutën e 64.

Messi shënoi me një gjuajte të ulët nën murin mbrojtës të lojtarëve kundërshtarë, duke na kujtuar kështu golat e famshëm të Ronaldinhos.

Në ndeshjen e ardhshme Barcelona luan kundër Valladolidit. /Telegrafi/