LAJMI I FUNDIT:

Mësohet vendi ku do të mbahet Majori i parë i Counter-Strike 2 

Mësohet vendi ku do të mbahet Majori i parë i Counter-Strike 2 
(Foto: HLTV)

Organizatori PGL ka zbuluar se do të organizojë Majorin e parë në versionin e ri të lojës të shpallur së fundmi, Counter-Strike 2.

Reklama

Turneu do të zhvillohet nga data 17-31 mars 2024, në kryeqytetin e Danimarkës, Kopenhagë, në sallën Royal Arena.

Turneu i Kopenhagës do të jetë i pari Major që do të zhvillohet pas BLAST.tv Paris Major, i cili do të zhvillohet më 8-21 maj, pas njoftimit të Valve ku zbuloi se nuk do të ketë Major të dytë këtë vit.

PGL Counter-Strike 2 Major Copenhagen 2024 do të jetë Majori i katërt në përgjithësi dhe i treti që nga viti 2021 i organizuar nga kompania rumune PGL dhe do të jetë i pari Major i Counter-Strike i organizuar në Danimarkë.

“Një nga lojërat më të mëdha të të gjitha kohërave po marshon në një kapitull tjetër dhe ne nuk mund të jemi më të lumtur të presim ndoshta Majorin më të rëndësishëm të ekskluzivitetit në vitet e fundit”, tha shefi ekzekutiv i PGL, Stroie në një deklaratë për shtyp. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Kalo në kategori