Këngëtari i njohur i muzikës ‘rock’, Mentor Haziri, dhe kantautorja Fifi kanë qenë të përfshirë në një debat virtual shumë kohë më parë.

Shkas për këtë u bë një koment i këngëtarit pas performancës së saj dhe reperit MC Kresha në “Kënga Magjike 2019”.

I ftuar në “Reload” në RTV Dukagjini, Haziri u pyet nga moderatorja Rida Gërdovci nëse i ka sqaruar raportet me Fifin – ku u shpreh se një gjë e tillë ka ndodhur.

Ai tha se dyshja u sqaruan gjatë takimit në emisionin e përbashkët, “Shiko kush luan”, ku ai ishte i ftuar pak javë më parë.

Debat virtual lidhur me këndimin 'live' dhe votimet në "Kënga Magjike", përfshihen Fifi dhe Mentor Haziri Debat virtual lidhur me këndimin 'live' dhe votimet në "Kënga Magjike", përfshihen Fifi dhe Mentor Haziri

“Ka ndryshuar pak [situata] për disa gabime te saj, por sido që të jetë e kishim një emision te përbashkët ‘Shiko kush luan’ ku i kemi përmirësuar marrëdhëniet. Fifi është një vajzë shumë e talentuar dhe besoj që talentin e saj ajo duhet të shfaqë në muzikë dhe të jetë ashtu siç është sepse është shumë interesante. I kemi përmirësuar marrëdhëniet, i kemi shumë mirë, se edhe dytë kemi prejardhje nga Ferizaj kështu që…”, ka thënë Mentor Haziri.

I njëjti është duke shijuar suksesin e projektit të tij muzikor më të fundit “Një grusht trëndafila”, që është pritur mirë nga fansat. /Telegrafi/