Anglia e ka mbyllur në epërsi pjesën e parë pas një goli të Harry Winks.

Ndeshja nisi më mirë për ne që provuan me Atdhe Nuhiu, por goditja e tij me kokë shkoi në duart e portierit Pope.

Raheem Sterling dhe Callum Hudson-Odoi treguan se nuk dot ë jetë e lehtë, duke tentuar portën.

Në minutën e 32-të anglezët shënuan. Alex Oxlade-Chamberlain pason bukur për Harry Winks i cili i vetëm shënon për 1-0.

Harry Winks . (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Kosova tentoi ne Dreshevic dhe Rashica, por pa sukses.

Pjea e parë mbyllet me epërsinë e anglezëve. /Telegrafi/