LAJMI I FUNDIT:

Mbyllet pa fitues ndeshja dramatike mes Llapit dhe Drenicës

Mbyllet pa fitues ndeshja dramatike mes Llapit dhe Drenicës
Foto: KF Llapi/Facebook

Llapi dhe Drenica i kanë ndarë pikët në kuadër të javës së 24-të në Superligën e Kosovës, pasi ndeshja përfundoi 3-3.

Llapjanët e filluan mjaftë mirë takimin, duke shënuar gol në minutën e 25-të me anë të Arbnor Ramadanit që gjuajti nga largësia.

Por, Drenica arriti që t’i barazonte shifrat 1-1 me anë të Eglentin Gjonit që shënoi me lehtësi brenda zonës në minutën e 45+3.

45 minutat e dytë kishin një ritëm edhe më të lartë të lojës, derisa ishte e vendosur nga mysafirët.

Skuadra nga Skenderaj e përmbysi rezultatin në minutën e 55-të me anë të Kreshnik Ukës, që përfitoi nga një gabim i Giacomo Navës.

Reklama

Drenica vazhdoi me aksione të bukura dhe e realizoi edhe golin e tretë me Dionis Çikan (75’) që realizoi lehtas.

Reklama

Skuadra që drejtohet nga Tahir Batatina arriti që  të ngushtonte epërsinë e mysafirëve me golin e Engjëll Hotit në minutën e 82-të që realizoi nga distanca.

Por, vendasit nuk u ndalën me kaq dhe i barazuan shifrat në 3-3 me anë të Ahmed Januzit që shënoi me kokë në minutën e 88-të

Pas javës së 24-të, Llapi është në vendin e shtatë me 27 pikë, dy më shumë se Drenicaqë është në të nëntin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Ndërkombëtare
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Nagelsmann nuk u përshëndet nga plotë 14 futbollistë të Bayernit, ndër ta edhe shumë senator të ekipit

Nagelsmann nuk u përshëndet nga plotë 14 futbollistë të Bayernit, ndër ta edhe shumë senator të ekipit

Bundesliga
Kalo në kategori