Mbrojtësi i Watfordit, Adrian Mariappa ka konfirmuar se ai është infektuar me coronavirus.

The Hornets konfirmuar të martën e kësaj jave se tre pjestarë të klubit të tyre, përfshirë dy anëtarë teknik dhe një lojtar, kanë rezultuar pozitiv me COVDI-19.

“Që kur mjekët më konfirmuar se jam i infektuar me coronavirus, jam mbyllur në shtëpi duke u munduar të kuptoj se si kam mundur ta marrë coronavirusin”, ka thënë Maiappa.

Gjashtë persona nga Liga Premier rezultojnë pozitiv me coronavirus Gjashtë persona nga Liga Premier rezultojnë pozitiv me coronavirus

“Isha i shokuar, pasi asnjëherë nuk jam larguar nga shtëpia dhe kam luajtur me fëmijët e mi gjatë gjithë kohës”, ka shtuar ai më tek.

Mbrojtësi tani do të qëndrojë për 14 në vetëizolim, derisa Liga Premier pritet që të startojë më 12 qershor.

Liga angleze konfirmoi se gjashtë persona janë të prekur nga pandemia botërore, tre nga Watfordi dhe tre nga Burnley. /Telegrafi/