Mbi 100 Ekspertë ishin të saktë në parashikimin e ndeshjes Holandë 1-1 Ekuador

Holanda dhe Ekuadori luajtën baras me rezultat 1-1 në ndeshjen e tyre të dytë në fazën e grupeve në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Këtë ndeshje interesante që u mbyll në barazim, për disa nga lexuesit e Telegrafit dhe lojës “Eksperti”, nuk ishte befasi.

Edhe pse shumë ishin për fitoren e Holandës, të saktë me barazimin 1-1 ishin 161 persona.

Dy ndeshjet tjera të ditës, ndeshjen Uells 0-2 Iran, pothuajse të gjithë e parashikuan fitoren e Uellsit, por në fund ishin 3 që qëlluan me rezultat fitoren e aziatikëve.

Në anën tjetër, përballjen Katar 1-3 Senegal, fituan favoritët, ndërsa 142 e parashikuan me rezultat të saktë Kurse nga dy parashikues në ndeshjen Angli 0-0 ShBA, vetëm tetë ishin të saktë me rezultat.

Shpërblimet:

Çdo ditë kemi tre shpërblime ditore nga Birra Peja dhe Go+, fituesit shpallën në Facebook të Telegrafi Sport dhe në renditjen ditore te Eksperti.

Ndërsa, në fund të Katar 2022, do të mblidhen pikët e të gjitha parashikimeve dhe tre Ekspertët me më së shumti pikë do të përfitojnë njërën prej 3 shpërblimeve kryesore që dhurohen nga Birra Peja dhe GO+, siç janë:

iPhone 14 Pro

TV

Trotinet Elektrik

Nga vendi i katër deri në vendin e 20-të, do të marrin pako Birra Peja ose GO+.

Numërimi i pikëve:

Telegrafi vlerëson çdo parashikim të saktë tuajin me maksimum 6 (gjashtë) pikë. Parashikimi i saktë i rezultatit vlerësohet me 4 pikë, parashikimi i fituesit të ndeshjes vlerësohet me 2 pikë.

Ekspertët që kanë pikë të barabarta, fituesi do të zgjidhet nëpërmjet shortit.

Rregullat e lojës shpërblyese:

Një llogari reale për person

Për të tërhequr shpërblimin, ju duhet një dokument identifikues (ID).

Stafi i Telegrafi.com nuk do të marrë pjesë në lojën shpërblyese dhe transparenca do të jetë maksimale. Luaj dhe fito, kliko këtu. /Telegrafi/

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit