LAJMI I FUNDIT:

Mbi 100 Ekspertë ishin të saktë në parashikimin e ndeshjes Holandë 1-1 Ekuador

Mbi 100 Ekspertë ishin të saktë në parashikimin e ndeshjes Holandë 1-1 Ekuador

Holanda dhe Ekuadori luajtën baras me rezultat 1-1 në ndeshjen e tyre të dytë në fazën e grupeve në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Këtë ndeshje interesante që u mbyll në barazim, për disa nga lexuesit e Telegrafit dhe lojës “Eksperti”, nuk ishte befasi.


Edhe pse shumë ishin për fitoren e Holandës, të saktë me barazimin 1-1 ishin 161 persona.

Foto: Parashikimet e ndeshjes Holandë – Ekuador në lojën “Eksperti” në Telegrafi.com/Prsc

Dy ndeshjet tjera të ditës, ndeshjen Uells 0-2 Iran, pothuajse të gjithë e parashikuan fitoren e Uellsit, por në fund ishin 3 që qëlluan me rezultat fitoren e aziatikëve.

Në anën tjetër, përballjen Katar 1-3 Senegal, fituan favoritët, ndërsa 142 e parashikuan me rezultat të saktë Kurse nga dy parashikues në ndeshjen Angli 0-0 ShBA, vetëm tetë ishin të saktë me rezultat.

Foto: Renditja momentale e pjesëmarrësve në lojën e Telegrafi.com, “Eksperti”/Prsc

Shpërblimet:

Çdo ditë kemi tre shpërblime ditore nga Birra Peja dhe Go+, fituesit shpallën në Facebook të Telegrafi Sport dhe në renditjen ditore te Eksperti.

Ndërsa, në fund të Katar 2022, do të mblidhen pikët e të gjitha parashikimeve dhe tre Ekspertët me më së shumti pikë do të përfitojnë njërën prej 3 shpërblimeve kryesore që dhurohen nga Birra Peja dhe GO+, siç janë:

iPhone 14 Pro

TV

Trotinet Elektrik

Nga vendi i katër deri në vendin e 20-të, do të marrin pako Birra Peja ose GO+.


Numërimi i pikëve:

Telegrafi vlerëson çdo parashikim të saktë tuajin me maksimum 6 (gjashtë) pikë. Parashikimi i saktë i rezultatit vlerësohet me 4 pikë, parashikimi i fituesit të ndeshjes vlerësohet me 2 pikë.

Ekspertët që kanë pikë të barabarta, fituesi do të zgjidhet nëpërmjet shortit.

Rregullat e lojës shpërblyese:

Një llogari reale për person

Për të tërhequr shpërblimin, ju duhet një dokument identifikues (ID).

Stafi i Telegrafi.com nuk do të marrë pjesë në lojën shpërblyese dhe transparenca do të jetë maksimale. Luaj dhe fito, kliko këtu. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Si të mungonte një perlë e Granit Xhakës në festën e titullit te Bayer Leverkusen – mesfushori shqiptar shënon me stil nga 30 metra

Si të mungonte një perlë e Granit Xhakës në festën e titullit te Bayer Leverkusen – mesfushori shqiptar shënon me stil nga 30 metra

Bundesliga
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
Përplasje mes dy futbollistëve në fushë te Real Madridi, Valverde e ofendon rëndë Brahim Diazin

Përplasje mes dy futbollistëve në fushë te Real Madridi, Valverde e ofendon rëndë Brahim Diazin

La Liga
Presidenti i Llapit me akuza të rënda drejt FFK-së pas barazimit me Dukagjinin

Presidenti i Llapit me akuza të rënda drejt FFK-së pas barazimit me Dukagjinin

Superliga
Jo vetëm Endrick e Mbappe, Reali do ta transferojë edhe një top sulmues në verë

Jo vetëm Endrick e Mbappe, Reali do ta transferojë edhe një top sulmues në verë

La Liga
Momente tensioni në fund të ndeshjes mes Dukagjinit dhe Llapit

Momente tensioni në fund të ndeshjes mes Dukagjinit dhe Llapit

Superliga
Kalo në kategori