LAJMI I FUNDIT:

Mbappe ia konfirmon Real Madridit dëshirën për të nënshkruar me ta në vitin 2024

Mbappe ia konfirmon Real Madridit dëshirën për të nënshkruar me ta në vitin 2024

E ardhmja e Kylian Mbappes dhe Real Madridit duket e destinuar të përkojë në një të ardhme jo shumë të largët, diçka që Florentino Perez e di, pavarësisht parave të majme nga Emir Tamim bin Hamad Al Thani.

Reklama

Nasser Al-Khelaifi i premtoi lumturi dhe shumë para verën e kaluar kur e nënshtroi në një presion të padurueshëm, gjë që e bëri sulmuesin të tradhtonte ëndrrën e tij të madhe si fëmijë, për të nënshkruar për klubin madrilen.

Megjithatë, ajo që ka qenë në të vërtetë është një dhimbje koke e vërtetë për Paris Saint-Germain dhe drejtuesit e saj, të cilët janë më të bindur çdo ditë për të humbur golashënuesin e tyre më të mirë të të gjitha kohërave.

Sipas Defensa Central, Mbappe dëshiron të largohet nga klubi parisien dhe këtë tashmë ia ka përcjellë Real Madridit, i cili shpreson që në një moment të marrë ‘galaktikun’ e shumëpritur.

Këtë e ka konfirmuar gazetari Manu Sainz, i cili ka bërë të ditur se ylli francez do të mbërrijë falas në verën e vitit 2024.

“Dëshira e tij do të ishte të largohej nga Parisi këtë verë, por klubi francez nuk duket i gatshëm t’i hapë derën, përveç një befasie të madhe. Kështu që gjithçka duket se tregon se atij do t’i duhet të presë deri në vitin 2024 për t’u bërë lojtar i lirë për Real Madridin”, ka thënë gazetari i AS.

Lajmet e gazetarit janë të një rëndësie të madhe për presidentin Perez dhe Jose Angel Sanchez, pasi nëse Mbappe nënshkruan falas në qershor të vitit të ardhshëm, klubi i bardhë do të mund të tentojë edhe për Erling Haaland dhe të bëjë bashkë norvegjezin dhe francezin në Santiago Bernabeu.

Kjo lëvizje do të ishte ajo që pritej nga presidenti i Los Blancos nga ana e Mbappes, pasi në subjektin madrilen e kanë shumë të qartë se nuk duan të bëjnë gabimet e së shkuarës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Cila skuadër i ka tifozët më të zhurmshëm në Ligën e Kampionëve - publikohet lista

Cila skuadër i ka tifozët më të zhurmshëm në Ligën e Kampionëve - publikohet lista

Liga e Kampionëve
Si mund të dështojë transferimi i Jude Bellingham te Real Madridi

Si mund të dështojë transferimi i Jude Bellingham te Real Madridi

La Liga
Mendes zbulon për herë të parë se përse i ka ndarë rrugët me Cristiano Ronaldon

Mendes zbulon për herë të parë se përse i ka ndarë rrugët me Cristiano Ronaldon

Ndërkombëtare
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Kroos i dashuruar në lojën e talentit të Real Madridit: Ky djalë duhet të stërvitet me ne çdo ditë sepse është i mrekullueshëm

Kroos i dashuruar në lojën e talentit të Real Madridit: Ky djalë duhet të stërvitet me ne çdo ditë sepse është i mrekullueshëm

La Liga
Shuma astronomike: Messi dhe Benzema afër marrëveshjes me Arabinë Saudite

Shuma astronomike: Messi dhe Benzema afër marrëveshjes me Arabinë Saudite

Ligat tjera
Kalo në kategori