LAJMI I FUNDIT:

Mauro Icardi i shënon Bayernit nga penalltia në stilin ‘panenka’

Mauro Icardi i shënon Bayernit nga penalltia në stilin ‘panenka’

Galatasaray ka barazuar shifrat në 1-1 në duelin kundër Bayern Munichut në Ligën e Kampionëve.

Bavarzët kaluan në epërsi me anë të Kingsley Coman qysh në minutën e tetë, me një asistim të Leroy Sane.

Derisa skuadra gjermane po vazhdon me dominim, Galatasaray fitoi një penallti nëpërmjet Mauro Icardit.

Sulmuesi argjentinas e mori përgjegjësinë të gjuante nga 11-metra dhe ia doli të mposhte portieri Sven Ulrish me goditje në stilin panenka. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Pas dënimit të madh me burg, Dani Alves merr një goditje të rëndë edhe nga Barcelona

Pas dënimit të madh me burg, Dani Alves merr një goditje të rëndë edhe nga Barcelona

La Liga
Dikur kampion i Botës me Gjermaninë, tani falë biznesit fitimprurës po merr milionat

Dikur kampion i Botës me Gjermaninë, tani falë biznesit fitimprurës po merr milionat

Ndërkombëtare
Ylli i Arsenalit është 'i pakënaqur' në Emirates dhe mund të largohet edhe nëse fiton Ligën Premier

Ylli i Arsenalit është 'i pakënaqur' në Emirates dhe mund të largohet edhe nëse fiton Ligën Premier

Premier League
Barcelona nuk do të paguajë klauzolën e lirimit për trajnerin që e ka objektiv kryesor

Barcelona nuk do të paguajë klauzolën e lirimit për trajnerin që e ka objektiv kryesor

La Liga
Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

Hansi Flick dëshiron dy lojtarë të Manchester United nëse bëhet trajneri i Barcelonës

La Liga
Agjenti i Khvicha Kvaratskhelias tregon dy top klubet evropiane që mund të transferohet sulmuesi gjeorgjian

Agjenti i Khvicha Kvaratskhelias tregon dy top klubet evropiane që mund të transferohet sulmuesi gjeorgjian

Serie A
Kalo në kategori