LAJMI I FUNDIT:

Mathieu rrëfen një histori nga e kaluara: Nuk doja të transferohesha te Barcelona, u largova shkaku i presidentit të Valencias

Mathieu rrëfen një histori nga e kaluara: Nuk doja të transferohesha te Barcelona, u largova shkaku i presidentit të Valencias
Jeremy Mathieu (Foto: Shaun Botterill/Getty Images/Guliver)

Mbrojtësi francez, Jeremy Mathieu e ka pranuar se kurrë nuk ka dashur të bashkohet me Barcelonës.

Mathieu luajti futboll profesional në vende të ndryshme për gjithsej 18 sezone të plota, ndërsa së fundmi konfirmoi pensionimin nga futbolli.

Barça bëri lëvizjen e tyre për qendërmbrojtësin kur ishte kapiteni i Valencis dhe transferimi i tij u duk si befasi nga shumë njohës të sportit.

Sidoqoftë, vetë lojtari nuk ishte i sigurt nëse ishte gati të bënte hapin e duhur dhe tashmë ka treguar se asnjëherë nuk ka dashur të bashkohet me Barcelonën.

Barcelona ka harxhuar 100 milionë euro në gjashtë mbrojtës për ta zëvendësuar Puyolin
Lexo po ashtu Barcelona ka harxhuar 100 milionë euro në gjashtë mbrojtës për ta zëvendësuar Puyolin

“Unë nuk doja të shkoja në Barça, por u largova nga Valencia për shkak të presidentit”, ka rrëfyer fillimisht Mathieu.

“U frikësova pak për të shkuar në Barcelona sepse nuk mendoja se isha mjaft i mirë”.

Në fakt, Mathieu bëri gjithçka që mundi për të qëndruar te Valencia.

Mathieu: Më akuzonin vetëm mua për humbjen me Juventusin, askush nuk e pa çfarë bën Pique dhe Mascherano
Lexo po ashtu Mathieu: Më akuzonin vetëm mua për humbjen me Juventusin, askush nuk e pa çfarë bën Pique dhe Mascherano

“Pas ofertës, i dërgova Valencias kontratën që doja prej tyre. Unë thashë se do të qëndroja nëse ata do të binin dakord me kushtet, por ata thanë se nuk munden”.

“Unë u largova sepse nuk do të më paguanin 200 mijë euro shtesë për sezon”, përfundoi francezi. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Fitoi Ligën e Kampionëve, por tani duket i panjohur

Fitoi Ligën e Kampionëve, por tani duket i panjohur

Ndërkombëtare
Arsenali ka përpiluar listën e ngushtë me katër lojtarë për të zëvendësuar Gabriel Jesusin

Arsenali ka përpiluar listën e ngushtë me katër lojtarë për të zëvendësuar Gabriel Jesusin

Premier League
Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

La Liga
Rregulli i pashkruar në familjen e Ronaldos për Messin - e zbulon motra e tij

Rregulli i pashkruar në familjen e Ronaldos për Messin - e zbulon motra e tij

Ndërkombëtare
Barcelona do të shtojë tre mbrojtës në verë për të kompensuar humbjen e dy yjeve

Barcelona do të shtojë tre mbrojtës në verë për të kompensuar humbjen e dy yjeve

La Liga
Interi i frikshëm shumë afër titullit të Serie A, mediat italiane i bëjnë jehonë Nerazzurrëve

Interi i frikshëm shumë afër titullit të Serie A, mediat italiane i bëjnë jehonë Nerazzurrëve

Serie A
Kalo në kategori