LAJMI I FUNDIT:

Mathieu: Më akuzonin vetëm mua për humbjen me Juventusin, askush nuk e pa çfarë bën Pique dhe Mascherano

Mathieu: Më akuzonin vetëm mua për humbjen me Juventusin, askush nuk e pa çfarë bën Pique dhe Mascherano

Jeremy Mathieu thotë se te Barcelona vetëm atij i janë drejtuar për kritika sa herë që mbrojtja dështonte, ndërsa shton se do tu tregojë aftësitë e veta, Josep Maria Bartomeu dhe Robert Fernandez, pikërisht në ndeshje ndaj tyre të mërkurën.  

Mathieu ka kaluar te Sporting Lisbona këtë vetë si lojtar i lirë, pas tre sezoneve të kaluara në Camp Nou.

Mbrojtësi tashëm 33 vjeç shënoi gol të bukur ndaj Tondelas në fitoren 2-0.

“Nuk e di se a do të festoj. Kam shumë respekt për ish-bashkëlojtarët dhe fansat”.

Francezi sa ishte te Barcelona

“Nëse festoj do të ndodh për Bartomeun dhe Robert Fernandezin, pasi besoj se mënyra se si më trajtuan është e vështirë për mua”.

“Nëse ndodh do të ndodh vetëm për ta. Ky është futbolli, por tani jam i lumtur. Nuk ma ndjen më”.

Mathieu befasoi të gjithë me golin nga gjuajtja e lirë, edhe Ronaldon në tribuna (Video)
Lexo po ashtu Mathieu befasoi të gjithë me golin nga gjuajtja e lirë, edhe Ronaldon në tribuna (Video)

“E respektoj Barcelonën, por ndjehem më shumë si te Valencia. Është vend familjar dhe ndjehem mirë”.

Mathieu ka akuzuar gazetën katalunase Sport, duke thënë që pas eliminimit nga Juve, u morën vetëm me të.

“Gazeta Sport, është e q*** pak, pasi sa herë unë luaja ata gjenin diçka kundër meje për të shkruuar”.

“Futbolli është lojë ekipore dhe kur humbet është faji i të gjithëve, mendimi im”.

Top 10 futbollistët mbi 30 vjeç më të kushtueshëm në botën e futbollit (Foto)
Lexo po ashtu Top 10 futbollistët mbi 30 vjeç më të kushtueshëm në botën e futbollit (Foto)

“Në ndeshje ndaj Juventusit të gjithë thoshin se unë isha problemi. Te goli i parë ndoshta”.

“Ata kanë mundur të shkruanin se çfarë bënë Mascherano ose Pique? Por nuk bën”, ka thënë Methieu. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
Pep Guardiola emëron mesfushorin më të mirë në botë sipas tij

Pep Guardiola emëron mesfushorin më të mirë në botë sipas tij

Premier League
Skandal nga mjekët në Angli: I thanë lojtarit se mund të rikthehej të luante, futbollisti vdiq në fushë

Skandal nga mjekët në Angli: I thanë lojtarit se mund të rikthehej të luante, futbollisti vdiq në fushë

Ligat tjera
Përse Guardiola nuk do të shkojë kurrë në Serie A si trajner – tekniku spanjoll ka dhënë një përgjigje

Përse Guardiola nuk do të shkojë kurrë në Serie A si trajner – tekniku spanjoll ka dhënë një përgjigje

Serie A
Lëndohet lojtari më i pasur në botë, futbollisti me 20 miliardë euro pasuri

Lëndohet lojtari më i pasur në botë, futbollisti me 20 miliardë euro pasuri

Ndërkombëtare
Përçarje brenda klubit të Bayernit - gjashtë lojtarë po udhëheqin revoltën ndaj Tuchelit

Përçarje brenda klubit të Bayernit - gjashtë lojtarë po udhëheqin revoltën ndaj Tuchelit

Bundesliga
Kalo në kategori