Maren Morris u hap për përvojën ‘e frikshme’ të lindjes së një fëmije në mes të pandemisë së coronavirusit.

Këngëtarja mirëpriti fëmijën e saj të parë, një djalë të quajtur Hayes, me burrin, Ryan Hurd, në mars në krizën më të madhe me COVID-19, nga fakti se spitalet në të gjithë vendin kishin filluar të përballeshin më një numër të madh të njerëzve.

“Ishte java e parë kur ata po përballeshin me njerëzit, kështu që ishte vetëm Ryan, unë dhe mjeku”, kujtoi Morris gjatë një paraqitje të fundit në The Bobby Bones Show së bashku me Hurd. “Ishte vërtet e çuditshme”.

Reklama

Maren Morris, Ryan Hurd dhe djali i tyre (Foto: Instagram)

Sidoqoftë, të pasurit një fëmijë në pandemi ka qenë një kohë e mirë pasi Hurd ishte tërë kohën në shtëpi dhe kaloi muajt e rëndësishëm së bashku me familjen, në një kohë kur duhej të ishte në punë.

Reklama

“Ishte diçka shumë e mirë për mu pasi duhej të qëndroja me Maren”, shtoi babai i ri.

Këngëtarja e “The Bones” fillimisht synonte të lindte në mënyrë natyrale djalin e saj, por ndërlikimet ia ndryshuan planet.

Çifti mirëpritën fëmijën e tyre saktësishtr më 23 mars.

“Ai është i mrekullueshëm”, tha Morris për djalin e vogël Hayes. “Ne nuk mund të kërkonim për më shumë në këtë kohë të çmendur. Është argëtuese të jem me të në shtëpi”. /Telegrafi/

Reklama

View this post on Instagram

My son. ✨

A post shared by Maren Morris (@marenmorris) on Jul 10, 2020 at 5:55pm PDT