Shumë prej nesh shqetësohemi për papërsosmëritë që kemi. Disa prej nesh kanë lëkurë të papërsosur, buzëqeshjet e të tjerëve nuk janë ideale, por të tjerë ndjehen të turpëruar nga plagët e tyre dhe ëndërrojnë të shpëtojnë prej tyre.

Është një histori krejt e ndryshme me të famshmit – ata duken aq të përsosur në ekran saqë e dëshmojnë se nuk janë të njëjtë në realitet.

Ne në Bright Side jemi të sigurt se të qenit perfekt është diçka që nuk është e mundshme, ndërsa papërsosmëritë e vogla vetëm i bëjnë njerëzit më simpatik. Dhe të famshmit as këtu nuk bëjnë përjashtim.

Reklama

Vëmë bast se nuk keni vërejtur kurrë papërsosmëritë e vogla të aktorëve dhe këngëtarëve që do t’ju tregojmë në këtë artikull.

Reklama

Keira Knightley

Buzëqeshja e kësaj aktoreje është aq simpatike sa askush nuk i kushton vëmendje dhëmbëve të saj, të cilat nuk janë aq të drejta sa të famshëm të tjerë të Hollywood-it. Personalisht ne mendojmë se kjo nuancë e bën pamjen e aktores edhe më të ëmbël dhe jemi të lumtur që ajo nuk përpiqet ta bëjë buzëqeshjen e saj “perfekte”.

Sandra Bullock

Sandra Bullock ka një mbresë mbi syrin e saj të majtë, të cilën e mori në fëmijëri. Aktorja e ardhshme popullore ishte duke u argëtuar në një liqen kur rrëshqiti dhe goditi fytyrën në një gur. Si rezultat, Sandra përfundoi me një prerje sipër syrit të saj, e cila më vonë u shndërrua në një mbresë.

Reklama

Jane Seymour

Kjo aktore, e njohur për rolin e saj si një nga të dashurat e James Bond, lindi me heterokromi – sytë e saj janë me ngjyra të ndryshme. Jane vetë është krenare për këtë nuancë.

Reklama

Tyra Banks

Tyra kishte shumë ankth ndërsa shkruante librin e saj. Si rezultat i stresit ajo mori alopeci – një sëmundje në të cilën flokët i bien në mënyrë të pakontrollueshme. Për fat të mirë, sëmundja nuk e pengoi punën e modeles dhe pas një kohe, ajo ishte në gjendje të rivendoste gjendjen e saj psikologjike në gjendje normale dhe të shpëtoj nga alopecia.

Padma Lakshmi

Prezantuesja dhe modelja njohur amerikane shpesh vesh fustane me mëngë të shkurtra dhe aty mund të shohim një mbresë në krahun e saj të djathtë që është rreth 6 inç e gjatë. Padma e mori atë në moshën 14- vjeçe, kur u përfshi në një aksident me makinë. Ajo nuk e konsideron këtë detaj të pamjes së saj si një papërsosmëri. Ajo e percepton trupin e saj si hartën e jetës, ku janë ngritur momentet më të rëndësishme dhe pikat e kthesës.

Reklama
Reklama

Ruby Rose

Ruby Rose një herë rrëfeu në Instagram se vuan nga aknet. Sipas modeles, ajo punon rregullisht me një dermatolog. Sipas mjekut, puçrrat e saj janë shkaktuar nga bakteret që grumbullohen në telefonin e saj, si dhe në jastëkët në hotel, që shkakton një reagim dhe inflamacion në lëkurën e saj.

Gaspard Ulliel

Mbresa në fytyrën e aktorit duket më shumë si një zbehje që shfaqet kur ai buzëqesh, megjithatë, në realitet, është një kujtesë e një ngjarje në të cilën Gaspar u fut në të kur ishte fëmijë. Si një djalë 6-vjeçar, ai u përpoq të ulet në një qen ‘Doberman Pinscher’. Por qeni ishte duke fjetur në atë moment dhe nuk e dinte se çfarë po ndodhte. Qeni filloi të prekë fytyrën e Ullielit, dhe si rezultat, ai mori mbresën.

Reklama
Reklama

Kate Moss

Sado e çuditshme të duket, një nga modelet më të njohura gjithmonë është shqetësuar sepse ajo ka këmbë të shtrembër. Kjo është arsyeja pse Kate vështirë se vesh ndonjëherë veshje gjatësi të mesme që mund të nxjerrin në pah këtë papërsosmëri.

Catherine Zeta-Jones

Nëse kurrë nuk keni shikuar nga afër qafën e aktores, me siguri nuk keni parë kurrë një mbresë të vogël në zgavrën e saj jugulare. Katerina e mori atë në fëmijëri kur iu desh të merrte trakeotomi për shkak të një sëmundjeje. Mjekët duhej të futnin një tub në fyt, në mënyrë që të mund të merrte frymë. Për fat të mirë, kjo mbeti në të kaluarën dhe tani është vetëm një mbresë e vogël, pak e dukshme që i kujton asaj atë incident.

Reklama
Reklama

Jeremy Renner

Kohët e fundit fansat e Jeremy Renner kanë vërejtur që aktori ka thonjë tejet të gjerë. Dhe megjithëse ky fakt është vetëm një detaj i vogël, është akoma e vështirë të ndalosh të shikosh duart e tij pasi ta dini këtë. /Telegrafi/