Manchester United shpreson që Interi do të nënshkruajë përfundimisht me Alexis Sanchezin, që t’iu hapet  rruga për të nënshkruajë me Erling Braut Haaland.

Interi e mori Sanchez si huazim gjatë muajit gusht, dhe sulmuesi nuk do të kthehet në janar, pasi pësoi një dëmtim në tendin.

Sidoqoftë, “The Athletic” shkruan se United nuk e mendon kthimin e lojtarit duke “shpresuar” se Nerazzurrët do ta përfundojë marëveshjen duke e blerë përfundimisht.

Alexis Sanchez (Photo by Paolo Rattini/Getty Images)

United po shpreson që ta blejë sulmuesin Haaland, me menaxherin Ole Gunnar Solskjaer që i ka kërkuar ‘skautit’ të tij personal t’i shoh nga afër ndeshjet e RB Salzburg.

19-vjeçari është një nga sulmuesit më të kërkuar në Evropë, ku edhe klubet italiane si Juventus dhe Napoli, janë vënë pas tij.

Erling Braut Haaland . (Photo by Francesco Pecoraro/Getty Images)

Për norvegjezin mund të pritet vera, ndërsa në janar me shumë gjasë do të shkojë Mario Mandzukic në Old Trafford. /Telegrafi/