Manchester United eliminon Evertonin nga FA Cup

Manchester United ka kaluar në rrethin tjetër të FA Cup, pasi eliminoi Evertonin me rezultat 3-1.

Pas vetëm katër minutash lojë, Djajtë e Kuq kaluan në epërsi me anë të Antonys, ndërsa Marcus Rashford ishte asistuesit.

Mirëpo, epërsia e vendasve zgjati vetëm dhjetë minuta, pasi Conor Coady (14’) i barazoi shifrat në 1-1.

Me këto dy gola edhe përfundoi pjesa e parë, me dy skuadrat që shkuan në pushimin mes pjesëve.

Edhe pjesa e dytë nisi më mirë për Uniteditn, derisa golashënuesi i vetëm i Evetonit ndëshkoi skuadrën e tij.

Ishte minuta e 52-të e takimit, kur Coady shënoi auto-gol, për ta rikthyer skuadrën e Erik ten Hag në epërsi.

U mendua se Evertoni kishte shënuar golin e barazimit, kur Dominic Calvert-Lewin (74’) shënoi në portën e Unitedit, por ajo u anulua për pozicion jashtë loje.

United ia doli të shënonte më pas edhe golin e tretë, kur nga pika e bardhë i saktë u tregua Marcus Rashford (90+6′). /Telegrafi/

Thellohet skandali – Florentino Perez takoi gjyqtarin para nisjes së El Clasicos

Vetëm pesë lojtarë janë

Vetëm pesë lojtarë janë "të paprekshëm" te Barcelona - të tjerët janë në shitje

A u vodh Barcelona në El Clasico? Cafu deklarohet shkurt dhe qartë

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Është historia e futbollit dhe mbijeton si një shofer taksie: Makthi i persekutimit dhe internimit të Hakan Sukur