LAJMI I FUNDIT:

Man Utd në bisedime me Ernesto Valverden

Man Utd në bisedime me Ernesto Valverden

Klubi anglez, Manchester United është në komunikim me ish-trajnerin e Barcelonës, Ernesto Valverde, i cili shihet si pasues i përhershëm për Ole Gunnar Solskjaerin.

Reklama

Djajtë e Kuq janë në kërkim të një trajneri të përkohshëm që mund t’i drejtojë ata deri në fund të sezonit.

United janë të vetëdijshëm se arritja e objektivave të tyre kryesore në këtë fazë të sezonit është shumë e vështirë dhe janë të gatshëm të caktojnë një kujdestar me përvojë për t’i ndihmuar ata të arrijnë ambiciet e tyre për këtë sezon.

Pesë kandidatët kryesorë për të zëvendësuar Solskjaer te Man Utd
Lexo po ashtu Pesë kandidatët kryesorë për të zëvendësuar Solskjaer te Man Utd

Sipas mediumit të njohur BBC, United po e shikon 57-vjeçarin Valverde, i cili fitoi La Liga me Barcelonën, si një nga opsionet më të mundshme për postin e trajnerit.

Valverde thuhet se në këtë pikë është favorit për t’u emëruar në mesin e disa emrave tjerë në listën e tyre.

United shpreson të emërojë trajnerin e Paris Saint-Germain, Mauricio Pochettino , por largimi i tij nga PSG konsiderohet momentalisht si i pamundur. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Kalo në kategori