Manchester Unitedi ka fituar në shtëpi me rezultat 3-1 ndaj Brightonit në takimin e vlefshëm për javën e 12-të në Ligën Premier.

Ekipi i Ole Gunnar Solskajer ka arritur t’i kthehet fitores në kampionat dhe janë ngjitur për disa pozita në tabelë pas triumfit ndaj Brightonit në Old Trafford.

Golat në këtë takim u shënuan nga Andreas Pereira (17′), Davy Propper (19′, OG) dhe Marcus Rashford (66′) për vendasit, ndërsa Lewis Dunk (64′) për mysafirët.

Unitedi kthehet te fitorja pasi triumfuan ndaj Brightonit, Djajtë ngjiten në tabelë Unitedi kthehet te fitorja pasi triumfuan ndaj Brightonit, Djajtë ngjiten në tabelë

Lojtari më i vlerësuar i këtij takimi ishte sulmuesi i vendasve, Anthony Martial, i cili u notua me 8.1.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për Martin Montoyan që u vlerësua me notë 5.8.

Man Utd:

Brighton:

/Telegrafi/