Manchester City fitoi në ndeshjen e dytë ndaj Tottenhamit me rezultat 4-3, por pasi Spurs fituan ndeshjen e parë me rezultat 1-0, skuadra e Mauricio Pochettinos u kualifikua në gjysmëfinale.

Golat për ekipin e Pep Guardiolas i shënuan Raheem Sterling (4′, 21′), Bernardo Silva (11′) dhe Sergio Aguero (59′), ndërsa për Spurs shënuan Heung-Min Son (7′, 10′) dhe Fernando Llorente (73′).

Më i miri në këtë ndeshje ishte Aguero, me notë të lartë u vlerësuan edhe Kevin De Bruyne, Silva dhe Sterling. Por, ai që dëshpëroi ishte Aymeric Laporte.

Raheem Sterling duke festuar golin e tretë të Cityt (Foto: Laurence Griffiths/Getty Images/Guliver)

Te Spurs më miri ishte Min Son, por edhe Christian Eriksenn, Kieran Trippier dhe Llorente.

Toby Alderweireld dhe Moussa Sissoko nuk ishin në nivelin e tyre më të mirë, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Man City:

Tottenham:

/Telegrafi/