Manchester City ka fituar me rezultat 3-1 ndaj Portos në ndeshjen e parë të grupeve në Ligën e Kampionëve.

Qytetarët e kanë nisur në mënyrë të mirë edicionin 2020/21 në Ligën e Kampionëve, duke triumfuar ndaj Portos në Etihad.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Sergio Aguero (21’), Ilkay Gundogan (65’) dhe Ferran Torres (73’) për Cityn, ndërsa për Porton shënoi Luis Diaz (14’).

Man City fiton pa shumë vështirësi ndaj Portos Man City fiton pa shumë vështirësi ndaj Portos

Lojtari më i vlerësuar i takimit ishte mesfushori Gundogan, i cili u vlerësua me notë 7.7.

Në anën tjetër, nota më e ulët shkoi për mbrojtësin e Portos, Malang Sarr që u notua me 5.8.

Man City:

Porto:

/Telegrafi/