Man City 1-0 Tottenham, notat e lojtarëve

Phil Foden (Foto: Shaun Botterill/Getty Images/Guliver)

Manchester City ka fituar me rezultat minimal 1-0 ndaj Tottenham Hotspur në ndeshjen e vlefshme për javën e 35-të në Ligën Premier.

Ekipi i Pep Guardiolas i është hakmerr pas vetëm tri ditëve atij të Mauricio Pochettinos, pas asaj humbje që ia shkaktuan në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Goli i vetëm në fitoren e Qytetarëve erdhi në minutën e pestë të ndeshjes dhe ishte talenti i ri anglez, Phil Foden, i cili shënoi nga afërsia.

Lexo po ashtu City i hakmerret Tottenhamit dhe me fitore rikthen pozitën e parë në Ligën Premier

Megjithatë, lojtari më i vlerësuar i ndehsjes ishte Bernardo Silva, i cili u vlerësua me notë 8.2.

Në anën tjetër, nota më e ulët shkoi mbrojtësin mysafir Ben Davies që u notua me 6.0.

Man City:

Tottenham:

/Telegrafi/

Ancelotti theu protokollin e UEFA-s pasi eliminoi Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit