LAJMI I FUNDIT:

Malisheva mëson emrin e kundërshtarit në rrethin e parë kualifikues për në Ligën e Konferencës

Malisheva mëson emrin e kundërshtarit në rrethin e parë kualifikues për në Ligën e Konferencës

Malisheva e ka mësuar emrin e kundërshtarit për rrethin e parë kualifikues në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

Malishevasit nga viti në vit kanë shkruar histori, që kur u themeluan në vitin 2016 si klub.

Ata fillimisht e filluan nga Liga e Tretë e Kosovës, duke u promovuar ndër vite, kur në vitin 2021 ia dolën të bëhen pjesën e elitë së futbollit kosovar.


Ballkani fat në short, përballet me skuadrën nga Andorra
Lexo po ashtu Ballkani fat në short, përballet me skuadrën nga Andorra

Sezonin e kaluar, Malisheva ia doli të bënte atë që askush se kishte parashikuar – të renditej si e katërta në tabelë, duke lënë pas vetës klubin më të madh në Kosovë, Prishtinën.

Malishevasëve u prij më tej fati, ku falë Ballkanit që fitoi Kupën e Kosovës, ata u kualifikuan në Ligën e Konferencës.

Llapi mëson kundërshtarin e rrethit të parë në Ligën e Evropës, ndeshet me gjigantin polak
Lexo po ashtu Llapi mëson kundërshtarin e rrethit të parë në Ligën e Evropës, ndeshet me gjigantin polak

Tani, Malisheva në rrethin e parë të garës së tretë më të madhe të UEFA-s do të përballet me ekipin nga Malizi i Zi, Buducnost Podgorica. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Nico Williams drejt Ligës Premier?

Nico Williams drejt Ligës Premier?

La Liga
“Është ende një ëndërr”, ish-objektivi i Barcelonës mbetet i vendosur t’u bashkohet atyre në të ardhmen

“Është ende një ëndërr”, ish-objektivi i Barcelonës mbetet i vendosur t’u bashkohet atyre në të ardhmen

La Liga
Ballkani ndalet në Podujevë nga Hamruni, synon kualifikimin në ndeshjen e kthimit

Ballkani ndalet në Podujevë nga Hamruni, synon kualifikimin në ndeshjen e kthimit

Ligat tjera
Alexander-Arnold nuk heziton të emërojë lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Alexander-Arnold nuk heziton të emërojë lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë në karrierën e tij

Ndërkombëtare
Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

La Liga
Kalo në kategori