0Shares

Pas paraqitjes së mirë që e pati ndaj Kroacisë, Hungaria dështoi ta bënte të njëjtën gjë në takimin që e luajti sot ndaj Malit të Zi, duke e bërë tejet të lehtë takimin për malazezët.

Mali i Zi u tregua përfaqësuese dukshëm më e mirë në të gjithë çerekët e ndeshjes dhe takimin e mbylli me fitore me rezultat 72-48.

Më të dalluarit në këtë ×tore të malazezëve ishin Vucevic dhe Dubljevic me nga 13 pikë secili, kurse te Hungaria u dallua Vojvoda me 20 pikë

Kjo është fitorja e parë e Malit të Zi në këtë evropian, derisa Hungaria, që është kundërshtare e Kosovës në kualifikimet drejt‘Kina 2019’, ka 2 humbje pas 2 ndeshjeve të para. /borozani/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)