Xhudistja nga Kosova, Majlinda Kelmendi ka pasur një dedikim të veçantë për medaljen e artë të fituar në Minsk të Bjellorusisë.

Majlinda Kelmendi ka arritur të mbretëroj në Lojërat Evropianë që po zhvillohen në Minsk të Bjellorusisë.

Pejania ka arritur të fitojë medaljen e artë në këtë garë në kategorinë deri në 52 kilogramë.

Historike: Majlinda Kelmendi stoliset me medaljen e parë të artë në Lojërat Evropiane pas triumfit ndaj ruses në Minsk 2019 Historike: Majlinda Kelmendi stoliset me medaljen e parë të artë në Lojërat Evropiane pas triumfit ndaj ruses në Minsk 2019

Xhudistja jonë në finale ka arritur të mposht me poenë të artë rusen Natalia Kuziutina.

Në intervistën e dhënë për faqen e KOK-ut, Majlinda ka treguar se medaljen ia dedikon djalit të tezes së saj, ish-futbollistit të ndjerë, Labinot Harbuzi.

Ndërron jetë në moshën 32 vjeçare futbollisti Labinot Harbuzi Ndërron jetë në moshën 32 vjeçare futbollisti Labinot Harbuzi

“Këtë medalje ia dedikoj një personi që ka qenë shumë i veçantë për mu. Djali të tezës, Labinot Harbuzi, të cilin fatkeqësisht e kemi humb disa muaj më parë”.

“Ai ka qenë ndoshta idhulli im i parë, pasi kur i kam pasur 12-vjet ai ka besuar në mua dhe gjithmonë ka thënë se jam më e mira në botë. Kështu që këtë medalje ia dedikoj atij”, ka thënë Majlinda Kelmendi. /Telegrafi/