LAJMI I FUNDIT:

Maduro: Kam marrë informacione se po përgatitej vrasja ime

Maduro: Kam marrë informacione se po përgatitej vrasja ime

Nicolas Maduro njoftoi se është kërcënuar me vdekje në ditën e zgjedhjeve parlamentare në vend.

Reklama

Presidenti i Venezuelës, Maduro ka pohuar se ka ndryshuar vendvotimin pasi kishte informacione se do të vritej, transmeton Telegrafi.

“Kam ndryshuar vendin tim të votimit sepse kam marrë informacion konfidencial nga shërbimi inteligjent kolumbian se vrasja ime po përgatitej ditën e zgjedhjeve”, shkroi ai në llogarinë personale në Twitter.

Zgjedhjet parlamentare të Venezuelës u mbajtën më 6 dhjetor, ku rezultatet e saja po kontestohen edhe shtetet BE-së dhe SHBA-ja.

BE nuk i pranon rezultatet zgjedhore të Venezuelës
Lexo po ashtu BE nuk i pranon rezultatet zgjedhore të Venezuelës

Sipas të dhënave paraprake nga Komisioni Kombëtar i Zgjedhjeve të Venezuelës, Aleanca Socialiste “Patriotik i Madh Plus Simon Bolivar” po udhëheq zgjedhjet me 67.6 për qind të votave.

Vendi i dytë i takoi Aleancës Demokratike me 17.95 përqind të votave, ku në zgjedhje kishin dal vetëm 31 për qind e njerëzve që kanë pasur të drejtë të votojnë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
A po i përdor Kremlini politikanët çeçenë për të goditur dominimin në rritje të shefit të mercenarëve të Wagner?

A po i përdor Kremlini politikanët çeçenë për të goditur dominimin në rritje të shefit të mercenarëve të Wagner?

Botë
Ukraina rrëzoi më shumë se 30 raketa dhe drone brenda natës – vijnë pamjet e fundit nga vija e frontit pranë Bakhmut

Ukraina rrëzoi më shumë se 30 raketa dhe drone brenda natës – vijnë pamjet e fundit nga vija e frontit pranë Bakhmut

Botë
AccuWeather me parashikim të detajuar për verën - çfarë moti e pret Ballkanin?

AccuWeather me parashikim të detajuar për verën - çfarë moti e pret Ballkanin?

Botë
Kievi nën sulme, alarme për sulme ajrore gjithandej - këto janë zhvillimet e fundit rreth luftës në Ukrainë

Kievi nën sulme, alarme për sulme ajrore gjithandej - këto janë zhvillimet e fundit rreth luftës në Ukrainë

Botë

"Një tragjedi me përmasa të mëdha": Në një luginë, policia meksikane ka gjetur 45 qese me mbetje njerëzore

Amerika
Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Evropa
Kalo në kategori