LAJMI I FUNDIT:

Luis Enrique zbulon listën e Spanjës me lojtarët e ftuar për Kupën e Botës, mungojnë tre yjet e mëdhenj

Luis Enrique zbulon listën e Spanjës me lojtarët e ftuar për Kupën e Botës, mungojnë tre yjet e mëdhenj

Trajneri Luis Enrique ka zbuluar skuadrën e Spanjës prej 26 lojtarëve të ftuar për Kupën e Botës “Katar 2022”, ku nuk mungojnë befasitë.

Spanja është thuajse kombëtarja e fundit e madhe që ka zbuluar tashmë listën me lojtarët e ftuar për Katar.

Njëra nga befasitë është se Enrique nuk ka ftuar tre yje të mëdhenj si Sergio Ramos, David De Gea dhe Thiago Alcantara.

Barcelona është skuadra me më shumë futbollistë të ftuar, shtatë sosh, ndër ta edhe talentët Gavi dhe Pedri.

Trajneri i La Roja përsëri ka vendosur t’i besoj emrave të veteranëve si Sergio Busquets, Dani Carvajal, Jordi Alba dhe Cesar Azpilicueta.

Lojtarët e ftuar nga Spanja:

Portierë: Unai Simon, Robert Sanchez, David Raya

Mbrojtës: Dani Carvajal, Cesar Azpilicueta, Eric Garcia, Hugo Guillamon, Pau Torres, Aymeric Laporta, Jordi Alba, Jose Gaya;

Reklama

Mesfushorë: Sergio Busquets, Rodri, Gavi, Carlos Soler, Marcos Llorente, Pedri, Koke;

Sulmues: Ferran Torres, Nico Williams, Yeremy Pino, Alvaro Morata, Marco Asensio, Pablo Sarabia, Dani Olmo, Ansu Fati 

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Benjamini dardan në Japoni: Aventura te Shimizu S-Pulse, niveli i lartë i futbollit në Azi dhe dëshpërimi që askush nuk e kontakton që një vit nga Kosova

Shkumbin Pireva
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Kalo në kategori