Trajneri i Spanjës, Luis Enrique, i ka thënë Ferran Torres se nuk do të vëjë këmbë përsëri në një fushë futbolli nëse ai feston ndonjë gol në shenjë të një bebe.

Anësori, i cili shënoi dy herë në fitoren 7-0 të Spanjës ndaj Kosta Rikës, është në lidhje me vajzën e trajnerit, Sira Martinez.

Çifti njoftoi lidhjen e tyre në janar dhe Torres ia dedikoi dy golat e tij të mërkurën të dashurës së tij, e cila ishte e pranishme në stadiumin “Al Thumama”.

Imazhi: Alamy

Torres dhe Enrique duket se kanë një marrëdhënie pozitive – si në punë ashtu edhe në familje – por strategu nuk është gati të bëhet gjysh së shpejti.

Reklama

Ish-trajneri i Barcelonës u pyet se si do të reagonte nëse Torres shënonte dhe festonte duke lënë të kuptohet se do të bëhej baba.

Reklama

Dhe ai bëri një paralajmërim të plotë për dhëndrin e tij të mundshëm, duke i thënë Torres: “Unë do ta zëvendësoja atë në atë moment, do ta vendosja në tribuna dhe ai nuk do të shkelte më në një fushë futbolli”.

Para fitores 7-0 në Doha, Enrique u pyet se me cilin anëtar të skuadrës prej 26 lojtarësh të Spanjës ngjan më shumë.

Për të shmangur zemërimin e vajzës së tij, ai zgjodhi Torresin pa asnjë hezitim.

Reklama

“Kjo është shumë e lehtë: është Ferran Torres. Përndryshe, vajza ime do të vijë pas meje dhe do të më presë kokën”, shtoi Enrique.

Enrique mund të të duket si dikush që mund të jetë i vështirë për t’u bërë përshtypje, por ish-sulmuesi i Manchester Cityt, Torres ka folur me dashuri për Enriquen më parë dhe ka thënë se ishte si një “baba” për të. /Telegrafi/

Reklama