LAJMI I FUNDIT:

Luan Simnica bën hapin e madh në karrierë, talenti nga Kosova transferohet te VFB Stuttgart

Luan Simnica bën hapin e madh në karrierë, talenti nga Kosova transferohet te VFB Stuttgart

Luan Simnica ka bërë hapin e madh në karrierën e tij, duke u larguar nga të rinjtë e 1.FC Koln.

Mesfushori i talentuar kosovar, karrierën do ta vazhdoj te skuadra e madhe gjermane VFB Stuttgart.

Në fakt Simnica do të luaj për ekipin e dytë të Stuttgart, por pritet që stërvitjet t’i zhvillojë me skuadrën e parë.


19-vjeçari konsiderohet si një nga mesfushorët e rinj më të mirë në futbollin gjerman dhe transferimi te Stuttgart do t’i ndihmojë atij shumë për tu rritur në karrierë.

“Luan Simnica është transferuar në VfB për sezonin e ri. Mesfushori mbrojtës 19-vjeçar ishte pjesë 1. FC Köln dhe ishte i rregullt në ekipin e suksesshëm të Kolnit U19 sezonin e kaluar, i cili fitoi Kupën e Juniorve DFB dhe arriti në gjysmëfinale të kampionatit gjerman A-Junior”.

“Lojtari mëngjarash tani po i bashkohet VfB Stuttgart, ku dëshiron të hedhë hapat e radhës drejt futbollit profesionist”, thuhet në njoftimin e klubit gjerman.

Në rast se ka paraqitje të mira me fanellën e ekipit të dytë të Stuttgartit, Simnica mund të debutoj edhe në Bundesliga, pasi shpesh herë Stuttgart merr futbollist nga skuadra e dytë dhe luajnë në elitën e futbollit gjerman.

Kujtojmë që Simnica është pjesë e Përfaqësueses së Kosovës U21 dhe luan në pozitën e mesfushorit defensivë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Messi shpërtheu në lot në bankën rezervë, ai pësoi një lëndim të rëndë

Messi shpërtheu në lot në bankën rezervë, ai pësoi një lëndim të rëndë

Ndërkombëtare
E kryer, Morata të martën i nënshtrohet testeve mjekësore tek ekipi i ri

E kryer, Morata të martën i nënshtrohet testeve mjekësore tek ekipi i ri

Ndërkombëtare
Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Përfaqësueset
Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar 'të padobishëm'

Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar 'të padobishëm'

Përfaqësueset
Cucurella i përgjigjet Neville pas fitores në finale, legjenda angleze e kishte nënçmuar shumë mbrojtësin spanjoll

Cucurella i përgjigjet Neville pas fitores në finale, legjenda angleze e kishte nënçmuar shumë mbrojtësin spanjoll

Ndërkombëtare
Kalo në kategori