LAJMI I FUNDIT:

LSDM: Grup punues për bisedimet me OBRM-PDUKM-në

LSDM: Grup punues për bisedimet me OBRM-PDUKM-në

Grupi punues i LSDM-së do të vazhdojë bisedimet me OBRM-PDUKM-në për amendamentet kushtetuese. Ky ishte konstatimi i dalë nga mbledhja e mbrëmshme e Këshillit Drejtues të kësaj partie.

Reklama

“LSDM edhe një herë tregoi shtetësi dhe kapacitet shtetformues dhe ofroi dorë për dialog të hapur, por edhe veprim në realizimin e një qëllimi tjetër strategjik: anëtarësimit në BE. Këshilli Qendror i LSDM-së mori Vendim për formimin e grupit punues për vazhdimin e bisedimeve me OBRM-në dhe të gjitha partitë tjera politike parlamentare për ndryshimet kushtetuese dhe funksionalizimin e hapave konkretë të ardhshëm. Këshilli Qendror i LSDM-së i jep mbështetje absolute kryetarit të partisë, Dimitar Kovaçevski dhe grupit punues të themeluar, të udhëhequr nga sekretari i përgjithshëm i partisë, Mile Zeçeviq Vardarski, për të vazhduar përpjekjet për të siguruar një konsensus të gjerë për kushtetutën. amendamentet dhe rrjedhimisht vazhdimi i rrugës evropiane në terren”, thuhet në kumtesën e LSDM-së.

Në trend Lajme

Më shumë
Asnjë fakt nuk po e bind Bashkimin Evropian për sanksione ndaj Serbisë, analistët flasin për hezitimin e BE-së

Asnjë fakt nuk po e bind Bashkimin Evropian për sanksione ndaj Serbisë, analistët flasin për hezitimin e BE-së

Lajme
Iu vra i biri dhe iu dogj kufoma e tij, Avdi Bytyqi: Du me ditë pse ma vranë djalin

Iu vra i biri dhe iu dogj kufoma e tij, Avdi Bytyqi: Du me ditë pse ma vranë djalin

Drejtësi
Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lajme
Kuçi: Nëse KFOR-i merr veriun, Kosova kthehet para 17 shkurtit të 2008-ës

Kuçi: Nëse KFOR-i merr veriun, Kosova kthehet para 17 shkurtit të 2008-ës

Siguri
Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

Lajme
Fotoreporteri i NYT: Kam mbuluar disa luftëra, ajo në Kosovë më e tmerrshmja

Fotoreporteri i NYT: Kam mbuluar disa luftëra, ajo në Kosovë më e tmerrshmja

Drejtësi
Kalo në kategori