LAJMI I FUNDIT:

LSDM fillon përgatitjet për zgjedhje

LSDM fillon përgatitjet për zgjedhje

Lidhja Social-Demokrate e Maqedonisë (LSDM) në pushtet sot ka mbajtur mbledhje të kryesisë ku kanë vendosur që të organizohen për zgjedhje. Sekretari dhe ministri i Bujqësisë në Maqedoni, Ljupço Nikolloski sot ka bërë me dije se Kryesia Qendrore ka autorizuar kryetarin dhe kryetarin e grupit parlamentar që t’i fillojnë përgatitjet për zgjedhje, njofton Telegrafi Maqedoni.

Reklama

“Kryesia sot ka vendosur që të delegoj kryetarin dhe shefin e grupit parlamentar që të nisen përgatitjet për zgjedhje të parakohshme parlamentare” ka shkruar Nikollovski.

Nga ana tjetër OBRM-PDUKM edhe pse tha se do ta fitojnë LSDM-në tha se në zgjedhje duhet të shkohet sipas marrëveshjes së përzhinos. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kurti tregon bisedën me Erdoganin: I shpreha shqetësimin për dhunën e milicisë serbe kundër Policisë, KFOR-it dhe mediave

Kurti tregon bisedën me Erdoganin: I shpreha shqetësimin për dhunën e milicisë serbe kundër Policisë, KFOR-it dhe mediave

Lajme
Komandanti i KFOR-it, gjenerali Ristuccia: Po të mos ndërhynim në veri, tani do të mbanim zi për të vdekurit

Komandanti i KFOR-it, gjenerali Ristuccia: Po të mos ndërhynim në veri, tani do të mbanim zi për të vdekurit

Lajme
Kirby: Kurti duhet të sigurohet që kryetarët e zgjedhur t’i kryejnë detyrat nga lokacionet alternative

Kirby: Kurti duhet të sigurohet që kryetarët e zgjedhur t’i kryejnë detyrat nga lokacionet alternative

Politikë
Sveçla: Njëri nga serbët e arrestuar kishte luftuar në Koshare, u dekorua nga Millosheviqi

Sveçla: Njëri nga serbët e arrestuar kishte luftuar në Koshare, u dekorua nga Millosheviqi

Lajme
Bugajski: Pajtohem me Kurtin, deklarata e Blinken ka qenë naive, SHBA-ja do të duhej të aplikonte masa ndaj Serbisë

Bugajski: Pajtohem me Kurtin, deklarata e Blinken ka qenë naive, SHBA-ja do të duhej të aplikonte masa ndaj Serbisë

Politikë
Tensionet në veri, ish-ambasadori amerikan në NATO: SHBA dhe BE të angazhohen në zmbrapsjen e përpjekjeve që rrezikojnë gërryerjen e sovranitetit të Kosovës

Tensionet në veri, ish-ambasadori amerikan në NATO: SHBA dhe BE të angazhohen në zmbrapsjen e përpjekjeve që rrezikojnë gërryerjen e sovranitetit të Kosovës

Lajme
Kalo në kategori