LAJMI I FUNDIT:

Lothar Matthaus me kritika të ashpra për Toni Kroosin

Lothar Matthaus me kritika të ashpra për Toni Kroosin

Është mësuar gjithmonë të dëgjojë lavde për atë që bën në fushën e lojës, por ndodh që Toni Kroos të përballet edhe me kritika.

Reklama

Mesfushori gjerman ka përfunduar në shënjestrën e Lothar Matthaus, që në një intervistë për Kicker ka kritikuar jo pak stilin e lojës së futbollistit të Real Madridit.

Ish-futbollisti i Gjermanisë, Bayern Mynihut e Interit, ka deklaruar se nuk i pëlqen aspak stili i lojës së Kroos, duke shtuar se sa herë që gjermani prek topin, aksioni humb ndjeshëm shpejtësinë.

“Nuk kam asgjë personale me Kroos, por nuk më pëlqen stili i tij i lojës. Nuk është më në lartësinë e më të mirëve. E kemi parë edhe në Evropian dhe nuk bëhet fjalë vetëm për shpejtësinë e futbollistit, por edhe atë të përdorimit të topit. Bën mjaftueshëm mirë me një apo dy prekje, por sa herë që ai merr topin, aksioni ngadalësohet ndjeshëm dhe loja humb ritmin”, u shpreh Matthaus.

Mesfushori Toni Kroos iu bashkua përfaqësueses gjermane në 2010-ën dhe që atëherë luajti plot 106 ndeshje, teksa menjëherë pas përfundimit të Kampionatit Evropian, njoftoi tërheqjen nga kombëtarja, me arsyetimin se dëshiron t’i dedikojë më shumë kohë familjes.

Futbollisti 31-vjeçar ia doli të shpallej kampion bote me Gjermaninë në verën e vitit 2014 dhe gjithashtu numëron tituj të shumtë me Bayernin e Mynihut dhe Real Madridin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

La Liga
Përballje e shqiptarëve në MLS, Shaqiri me një asistim maestral i siguron një pikë Chicagos

Përballje e shqiptarëve në MLS, Shaqiri me një asistim maestral i siguron një pikë Chicagos

Ndërkombëtare
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Kalo në kategori