Ata mund të jenë shpenzuesit më të mëdhenj të parave, por Man City ka prodhuar disa nga talentet më të mirë…

Manchester City ka qenë një prej klubeve më të suksesshme angleze për dekadën e fundit falë aftësisë së tyre për të identifikuar dhe rekrutuar lojtarë cilësorë.

Por ata gjithashtu kanë investuar shumë në një akademi moderne që tani po nxjerr të rinj të talentuar njëri pas tjetrit.

Sigurisht, Manchester City ka qenë prej kohësh një vatër e përsosmërisë futbollistike, me futboll të bukur, trofe dhe spektakël në fushë.

Dhe përkundër një rivaliteti të ashpër me Manchester United kur bëhet fjalë për nënshkrimin e yjeve, City ka pasur heronj të shumtë të prodhuar ndër vite.

Reklama

Më poshtë shtatë nga emrat më të mirë që kanë dal së fundmi nga shkolla.

Reklama

Shaun Wright-Phillips

Daniel Sturridge

Micah Richards

Kasper Schmeichel

Kieran Trippier

Jadon Sancho

Phil Foden

/Telegrafi/