LAJMI I FUNDIT:

Lojtarët më të mirë të prodhuar nga akademia e Man Cityt: Nga Wright-Phillips te Foden

Lojtarët më të mirë të prodhuar nga akademia e Man Cityt: Nga Wright-Phillips te Foden

Ata mund të jenë shpenzuesit më të mëdhenj të parave, por Man City ka prodhuar disa nga talentet më të mirë…

Manchester City ka qenë një prej klubeve më të suksesshme angleze për dekadën e fundit falë aftësisë së tyre për të identifikuar dhe rekrutuar lojtarë cilësorë.


Por ata gjithashtu kanë investuar shumë në një akademi moderne që tani po nxjerr të rinj të talentuar njëri pas tjetrit.

Sigurisht, Manchester City ka qenë prej kohësh një vatër e përsosmërisë futbollistike, me futboll të bukur, trofe dhe spektakël në fushë.

Dhe përkundër një rivaliteti të ashpër me Manchester United kur bëhet fjalë për nënshkrimin e yjeve, City ka pasur heronj të shumtë të prodhuar ndër vite.

Më poshtë shtatë nga emrat më të mirë që kanë dal së fundmi nga shkolla.

Shaun Wright-Phillips

Daniel Sturridge

Micah Richards

Kasper Schmeichel

Kieran Trippier

Jadon Sancho

Phil Foden

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Boksieri gjerman në gjendje kritike, u qëllua në qafë nga bandat në Berlin

Boksieri gjerman në gjendje kritike, u qëllua në qafë nga bandat në Berlin

Boks
Lajm shokues! Në moshën 34 vjeçare vdes ish futbollisti i Shkëndijës së Tetovës

Lajm shokues! Në moshën 34 vjeçare vdes ish futbollisti i Shkëndijës së Tetovës

Maqedoni
Pochettino identifikon tre lojtarë që i do në janar te Chelsea

Pochettino identifikon tre lojtarë që i do në janar te Chelsea

Premier League
Zbulohet shoku më i mirë i Bellingham te Real Madridi – e ndihmon anglezin të mësojë spanjisht dhe gjëra të tjera

Zbulohet shoku më i mirë i Bellingham te Real Madridi – e ndihmon anglezin të mësojë spanjisht dhe gjëra të tjera

La Liga
Felipe Luis pendohet për një fjalë që ia kishte thënë Di Marias gjatë derbit madrilen

Felipe Luis pendohet për një fjalë që ia kishte thënë Di Marias gjatë derbit madrilen

La Liga
E ka njërin nga talentët më të mëdhenj në botë nën menaxhim, Jorge Mendes: Ai mund ta fitoj Topin e Artë

E ka njërin nga talentët më të mëdhenj në botë nën menaxhim, Jorge Mendes: Ai mund ta fitoj Topin e Artë

Ligue 1
Kalo në kategori