LAJMI I FUNDIT:

Lojtarët e Barcelonës kanë vendosur, duan Kluivertin si pasues të Setienit

Lojtarët e Barcelonës kanë vendosur, duan Kluivertin si pasues të Setienit

Futbollistët e Barcelonës kanë humbur besimin te trajneri Quique Setien dhe dëshiron që klubi të emërojë Patrick Kluivert në vend të tij.

Reklama

Detajet janë përshkruar në një raport nga gazeta El Mundo Deportivo, ku thuhet se Kluivert është një figurë e njohur për lojtarët e ekipit të parë dhe do të ishte një pasardhës popullor i Setienit nën zjarr.

Ish-sulmuesi holandez shënoi 122 gola në 257 ndeshje për gjigantët katalunas dhe ai aktualisht është drejtori i futbollit të të rinjve në këtë klub.

Setien nuk është i sigurt nëse do ta drejtojë Barcelonën në Ligën e Kampionëve
Lexo po ashtu Setien nuk është i sigurt nëse do ta drejtojë Barcelonën në Ligën e Kampionëve

Kluivert u emërua në këtë rol verën e kaluar pasi kishte qenë më parë ndihmës i ish-bashkëlojtarit holandez Clarence Seedorf në krye të ekipit kombëtar të Kamerunit.

Kluivert dhe Messi

Ai thuhet se vlerësohet ngjashëm me Zinedine Zidane në Real Madrid pasi ai kërkon autoritet për shkak të karrierës së tij si lojtar ndërsa është gjithashtu popullor dhe duke ditur si të trajtojë një zhveshtore në nivelin elitar.

Kluivert flet holandisht, gjermanisht, anglisht, frëngjisht, italisht dhe portugalisht ndërsa ai thuhet se ka luajtur një rol kryesor në tërheqjen e lojtarëve të rinj në klub gjatë vitit të kaluar.

Rivaldo: Barcelona duhet të mendojë për shkarkimin e Setien para ndeshjes së Ligës së Kampionëve
Lexo po ashtu Rivaldo: Barcelona duhet të mendojë për shkarkimin e Setien para ndeshjes së Ligës së Kampionëve

Blaugranët përfunduan sezonin e tyre në La Liga kundër Alavesit të dielën përpara se të presin Napolin në ndeshjen e dytë të raundit të 1/8-tës në Ligën e Kampionëve muajin tjetër.

Është sugjeruar që Setien mund të hiqet nga pozicioni i tij përpara ndeshjes kthyese në Ligën e Kampionëve dhe Kluivert mund të ishte një zëvendësim ideal i vazhdimësisë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Kalo në kategori