Lojë e bukur dhe një gol i shënuar në ndeshjen ndërmjet PSG dhe City

(Foto: Twitter/Paris Saint-Germain)

Paris Saint-Germaini e ka mbyllur me epërsi prej një goli pjesën e parë të ndeshjes kundër Manchester Cityt në Parc des Princes.

Neymar nuk arriti ta godiste një top në zonë që shkoi drejt Idrissa Gueye, i cili e nguliti në rrjetë.

Në minutat në vazhdim, skuadra mysafire filloi ta kërkonte golin e barazimit dhe rrezikoi përmes Bernardo Silva dhe Raheem Sterling.

Nikoqirët u rikthyen me dy shanse të krijuara nga Kylian Mbappe, i cili vendosi të pasonte për bashkëlojtarët e që nuk u konkretizuan.

Skuadrat shkuan në pushim me avantazhin e ekipit nikoqir (1-0) dhe pritet të shihet si do të jetë rrjedha e takimit në fraksionin e dytë. /Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes