Llapi nuk mposhtet as në Gjilan

Gjilani dhe Llapi janë ndarë në barazim 1-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e 26 të Superligës së Kosovës në futboll.

Skuadra e Tahir Batatinës ka vazhduar serinë e mirë të rezultateve, ku pas tri fitoreve ka marr një barazim të rëndësishëm në Gjilan.

Të parët që kaluan në epërsi ishin vendasit që shënuan pas një goditje të saktë të Zgjim Mustafës, i cili shënoi për 1-0.

Megjithatë, mysafirët nga Podujeva u rikthyen në lojë dhe shënuan në minutën e fundit të pjesës së parë për 1-1 me anë të Florim Berbatovcin, i cili shënoi nga pika e bardhë.

Në pjesën e dytë të dy skuadrat patën rastet e veta, por pa arritur të gjejnë rrugën e golit dhe ndeshja përfundoi me barazimin 1-1.

Pas këtij barazimi, Llapi vazhdon në vendin e katërt me 50 pikë, ndërsa Gjilani renditet i gjashti me 38 pikë. /Telegrafi/

Rio Ferdinand tregon haptas lojtarin i cili duhet të largohet nga Manchester United

Guardiola u ‘rrëmbye’ nga lotët pas fjalëve që Kloppi i tha për të në ditën e fundit në Angli

Carlo Ancelotti ka marrë vendimin e madh për finalen e Ligës së Kampionëve

Qysh nga raundi i parë u vërejt se diçka nuk shkon me Tyson Furyn - tani publikohen pamjet

Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Zbulohet mesazhi që Guardiola i ka çuar Rio Ferdinandit pasi fitoi titullin e katërt radhazi