Xherdan Shaqiri edhe pse nuk po ka minuta te Lierpooli, ai vazhdon ta ketë përkrahjen e tifozëve.

Shaqa ka luajtur vetëm 11 minuta me skuadrën e parë këtë stinor, dhe atë në ndeshjen e Superkupës së Anglisë kundër Manchester Cityt, kur realizoi një penallti gjatë ekzekutimit të tyre.

Shaqiri nuk është paraqitur në asnjë ndeshje të Liverpoolit që nga atëherë.

Të mërkurën pasdite Liverpooli në faqen e vet në Twitter postoi një video të Sadio Manes, Joel Matipit dhe Shaqirit duke treguar shkathtësitë e tyre.

Video mori një numër të mesazheve të tifozëve të Liverpoolit që kanë treguar përkrahje për Shaqirin.

Ata kanë kërkuar që Shaqiri të aktivizohet në fundjavë ndaj Arsenalit. “Lëre Shaqirin të luajë”, ka qenë një nga thirrjet e tifozëve.

Është raportuar se Shaqirin mund të kalojë në Ligue 1 te Monaco dhe afati kalimtar është ende i hapur. /Telegrafi/